پس از فروپاشی نظام جمهوریت در افغانستان و روی کار آمدن دوباره حکومت سرپرست در کشور، مقام‌های حکومت سرپرست برای کنترل وضعیت امنیتی در تلاش هستند تا به کارگیری دوربین‌های نظارتی امنیت را تامین و از حملات گروه‌های مسلح مانند داعش جلوگیری کنند. عبدالمتین قانع، سخنگوی وزارت داخله با خبرگزاری رویترز گفته که این طرح […]

پس از فروپاشی نظام جمهوریت در افغانستان و روی کار آمدن دوباره حکومت سرپرست در کشور، مقام‌های حکومت سرپرست برای کنترل وضعیت امنیتی در تلاش هستند تا به کارگیری دوربین‌های نظارتی امنیت را تامین و از حملات گروه‌های مسلح مانند داعش جلوگیری کنند.

عبدالمتین قانع، سخنگوی وزارت داخله با خبرگزاری رویترز گفته که این طرح بخشی از استراتژی امنیتی جدید حکومت سرپرست است و اجرای کامل آن چهار سال به‌طول خواهد انجامید. وی اعلام کرد که حکومت سرپرست هم‌ اکنون مشغول کار روی نقشه امنیتی کابل است. آقای قانع همچنان افزوده هم‌ اکنون دو نقشه از کابل در اختیار حکومت سرپرست است که یکی را امریکا و دیگری را ترکیه طراحی کرده است و اما در مورد زمان و چگونگی تهیه نقشه امنیتی که ترکیه برای کابل طراحی کرده چیزی نگفته است. این در حالی‌است که وزارت خارجه امریکا اعلام کرد واشنگتن قصد ندارد با حکومت سرپرست برای مقابله با مخاطرات امنیتی همکاری کند و تامین امنیت افغانستان بر عهده این حکومت است.

با این حال چند پیش در واکنش بر نصب کمره‌های امنیتی سازمان عفو بین‌الملل گفته بود که این عمل دخالت در امور شخصی شهروندان کشور است؛ اما مقام‌های حکومت سرپرست در این رابطه گفته اند که کمره‌های امنیتی کاملا محفوظ است و هیچ‌کسی جز کارمندان مسوول به آن دستریی نخواهند داشت.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv