افغانستان سرزمین زراعتی بوده که بیشتر شهروندان آن مصروف زراعت است و اما با کمبود بارش‌های فصلی اکنون میزان آب به پایین‌ترین سطح در برخی از مناطق به‌ویژه پایتخت به‌نگرانی‌ها افزوده‌است. اینک ملاعبداللطیف منصور، وزیر انرژی و آب با نیکلاس جورج، رییس دفتر خدمات پروژه‌های سازمان ملل در افغانستان درباره مدیریت آب، و ضعیت خشک‌سالی […]

افغانستان سرزمین زراعتی بوده که بیشتر شهروندان آن مصروف زراعت است و اما با کمبود بارش‌های فصلی اکنون میزان آب به پایین‌ترین سطح در برخی از مناطق به‌ویژه پایتخت به‌نگرانی‌ها افزوده‌است.

اینک ملاعبداللطیف منصور، وزیر انرژی و آب با نیکلاس جورج، رییس دفتر خدمات پروژه‌های سازمان ملل در افغانستان درباره مدیریت آب، و ضعیت خشک‌سالی و کاهش منابع آبی در کشور دیدار و گفت‌وگو کرده‌است. در این دیدار آقای منصور گفته که در شرایط کنونی نیاز است تا سازمان‌‌های بین‌المللی در راستای مدیریت آب به‌ مردم افغانستان کمک کنند و همچنان رئیس دفتر خدمات پروژه‌‌های سازمان ملل برا افغانستان اظهارداشته که برای اجرای پروژه‌های مدیریت آب آمادگی وجود دارد و باید وزارت انرژی و آب افغانستان نیز در اجرای آنها همکاری کند.

سرپرست وزارت انرژی و آب پیش از این نیز در دیدار با  مسوول موسسه «دی آر سی» دانمارک در کابل از امضای توافقنامه تامین آب آشامیدنی خبر داده بود. وی همچنین تاکید کرده که مدیریت آب در افغانستان به همکاری موسسات ملی و بین‌‌المللی نیاز دارد.

این در حالی‌است که دفتر هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل نیز چندی قبل تصریح کرده بود برای تأمین آب سالم ۱۴ میلیون تن در افغانستان به ۴۷۹ میلیون دالر نیاز است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv