مقام‌های پاکستان دستور اخراج تمام مهاجران بدون اسناد مستقر در این کشور را صادر کردند که شامل یک میلیون و ۷۰۰ هزار شهروندان افغانستان می‌‌شود. انورالحق کاکر،‌ سرپرست نخست‌وزیری پاکستان، این برنامه را روز سه‌‌شنبه در جریان یک نشست مقام‌های عالی‌ رتبه نظامی و غیرنظامی در اسلام‌آباد، پایتخت این کشور، تایید کرد. سرفراز بگتی، وزیر […]

مقام‌های پاکستان دستور اخراج تمام مهاجران بدون اسناد مستقر در این کشور را صادر کردند که شامل یک میلیون و ۷۰۰ هزار شهروندان افغانستان می‌‌شود.

انورالحق کاکر،‌ سرپرست نخست‌وزیری پاکستان، این برنامه را روز سه‌‌شنبه در جریان یک نشست مقام‌های عالی‌ رتبه نظامی و غیرنظامی در اسلام‌آباد، پایتخت این کشور، تایید کرد. سرفراز بگتی، وزیر داخله پاکستان، در یک نشست خبری به مهاجران غیر قانونی یک ماه مهلت داده است که این کشور را ترک کنند:″تمام مهاجران غیرقانونی که در پاکستان سکونت دارند تا اول نوامبر فرصت دارند تا به صورت دواطلبانه به کشور‌های‌شان برگردند. حدود ۱.۷۳ میلیون اتباع افغانستان در پاکستان هیچ مدرک قانونی برای اقامت ندارند و در مجموع ۴.۴ میلیون مهاجر افغانستان در پاکستان زنده‌گی می‌کنند.

بگتی همچنین به مهاجران بدون اسناد هشدار داد که اگر آنان تا ضرب‌الاجل تعیین شده، پاکستان را ترک نکنند. وی می‌گوید که از ماه جنوری سال‌جاری میلادی تا ۲۴ حمله‌ انتحاری در این کشور رخ داده که چهارده مورد آن توسط شهروندان افغانستان انجام شده است: ″اختلافی وجود ندارد که ما از داخل افغانستان مورد حمله قرار می‌‌گیریم و اتباع افغانستان در حملات به ما دست دارند، ما شواهدی داریم. از ماه جنوری تا حالا ما زیر ۲۴ حمله انتحاری قرار گرفته‌ایم که ۱۴ مورد آن توسط شهروندان افغان انجام شده است. از جمله ۱۱ تندرو که اخیرا نهادهای نظامی را در ایالت جنوب‌غربی بلوچستان هدف حمله قرار دادند،‌ هشت تن آنان شهروندان افغانستان بودند″.

این در حالی‌است که سخنگوی حکومت سرپرست دست داشتن شهروندان افغانستان در حملات در پاکستان را رد کرده و از حکومت این کشور خواست که با پناهجویان افغانستان برخورد درست کند.

این در حالی‌است که پولیس پاکستان در روزهای اخیر صدها شهروند افغانستان را در اسلام‌آباد بازداشت کرده و گفته است که آنان ویزا نداشتند و از این کشور اخراج خواهند شد. سفارت افغانستان در اسلام‌آباد گفته است که باوجود همه تعهدها از سوی مقام‌‌های پاکستانی، بازداشت و آزار و اذیت شهروندان افغانستان مقیم پاکستان هنوز ادامه دارد. سفارت افغانستان بار دیگر از حکومت پاکستان خواسته است تا روند بازداشت و بدرفتاری با شهروندان افغانستان را متوقف کند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv