در ادامه‌ی انتقاد مقام‌های حکومت سرپرست در مورد اخراج اجباری پناه‌جویان افغانستان از پاکستان، انوارالحق کاکر نخست‌وزیر دولت مؤقت پاکستان باردیگر از این تصمیم پاکستان دفاع کرد. انورالحق کاکر نخست‌وزیر دولت مؤقت پاکستان در واکنش به انتقادات درباره اخراج جمعی پناه‌جویان افغانستان، این اقدام را در راستای تأمین امنیت داخلی پاکستان دانست. انورالحق کاکر با […]

در ادامه‌ی انتقاد مقام‌های حکومت سرپرست در مورد اخراج اجباری پناه‌جویان افغانستان از پاکستان، انوارالحق کاکر نخست‌وزیر دولت مؤقت پاکستان باردیگر از این تصمیم پاکستان دفاع کرد.

انورالحق کاکر نخست‌وزیر دولت مؤقت پاکستان در واکنش به انتقادات درباره اخراج جمعی پناه‌جویان افغانستان، این اقدام را در راستای تأمین امنیت داخلی پاکستان دانست.

انورالحق کاکر با انتشار یادداشتی در نشریه انگلیسی تلگراف از سیاست دولت خود در برابر انتقادات گسترده به اخراج جمعی پناه‌جویان افغانستان دفاع کرد. وی باردیگر مدعی شد که شهروندان افغانستان در ناآرامی‌های پاکستان نقش داشته‌اند. اظهاراتی که همواره از سوی مقام‌های حکومت سرپرست رد شده‌است: ″هیچ دولت مسؤلی نمی‌تواند چنین نگرانی‌هایی را نادیده بگیرد. هر زمان که این موضوع را با دولت مؤقت افغانستان مطرح می‌کردیم، آن‌ها به ما توصیه می‌کردند که “به درون نگاه کنیم”؛ بنابراین ما بالاخره تصمیم گرفتیم به توصیه آن‌ها برای نظم بخشیدن به خانه خود توجه کنیم.″

درهمین حال، برنامه جهانی غذا می‌گوید که تا اکنون به ۲۸۰ هزار شهروند افغانستان که جبراً مجبور به ترک پاکستان شده‌اند، کمک ‌کرده‌است. این نهاد ملل متحد می‌گوید که این کمک‌ها، شامل مواد غذایی و پول نقد است. پیش از این سازمان بین‌المللی حفاظت از کودکان هشدار داده که به دلیل بحران غذایی در آغاز سال ۲۰۲۴ در افغانستان از هر سه کودک یکی از آن‌ها گرسنه خواهد بود. به گفته‌‌ای این نهاد، حدود ۸ میلیون کودک در افغانستان در سال جدید با نوعی از بحران گرسنگی مواجه خواهند شد.

با این همه، محمد حسن آخوند، رئیس‌الوزرای حکومت سرپرست در پیامی به مناسبت روز جهانی مهاجرت، از کشورها خواست که به مسأله مهاجرت از منظر سیاسی و از زاویه منافع و تصمیمات آنی نگاه نکنند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv