یک نهاد امدادرسان موسوم به “اسلامیک ریلیف” از وضعیت عودت‌‌کنندگان در تورخم نگرانی کرده و گفته‌است برگشت‌کنندگان با مشکلات متعددی از جمله سرپناه، غذا، آموزش، تسهیلات بهداشتی و آب آشامیدنی مواجه‌ اند. در این حال، کمیشنری عالی ملل متحد نیز گزارش داده که تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار تن به افغانستان بازگشته‌اند و تعداد افرادی […]

یک نهاد امدادرسان موسوم به “اسلامیک ریلیف” از وضعیت عودت‌‌کنندگان در تورخم نگرانی کرده و گفته‌است برگشت‌کنندگان با مشکلات متعددی از جمله سرپناه، غذا، آموزش، تسهیلات بهداشتی و آب آشامیدنی مواجه‌ اند.

در این حال، کمیشنری عالی ملل متحد نیز گزارش داده که تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار تن به افغانستان بازگشته‌اند و تعداد افرادی که نیاز به کمک‌های اضطراری دارند، همچنان در حال افزایش است.

یک نهاد امدادرسان موسوم به “اسلامیک ریلیف” با نشر یک سروی تازه از وضعیت عودت‌کنندگان در تورخم نگرانی کرده و گفته‌است که برگشت‌کنندگان با مشکلات متعددی از رهگذر سرپناه، غذا، آموزش، تسهیلات بهداشتی و آب آشامیدنی مواجه اند. این نهاد همچنان افزوده‌است که ۸۳ درصد خانواده‌ها کمتر از دو وعده غذایی در روز دارند، ۹۰ درصد آنان به آموزش و وسایل و ابزارهای آموزشی برای فرزندان خود دست‌رسی ندارند. در این حال، کمیشنری عالی ملل متحد نیز گزارش داده که در مجموع، از زمان آغاز روند اخراج مهاجران، بیش از ۳۵۰ هزار تن به افغانستان بازگشته‌اند و تعداد افرادی که نیاز به کمک‌های اضطراری دارند، همچنان در حال افزایش است.

دراین حال، شماری از فعالان حقوق مهاجران می‌گویند با فرارسیدن زمستان شرایط برای برگشت‌کنندگان خیلی دشوار وغیرقابل تحمل خواهد شد. آنان ازمقام‌های حکومت سرپرست می‌خواهند که برای برگشت‌کنندگان شرایط بهتری را مهیا سازند.

این در حالی‌است که اخراج مهاجران افغانستان از پاکستان انتقاد برخی کشورها و نهادهای حامی پناه‌جویان و حقوق بشر را برانگیخته‌است به‌رغم این‌همه، حکومت پاکستان هیچ اعتنایی به درخواست‌های مکرر مبنی ‌بر لغو تصمیم خود در قبال پناه‌جویان افغانستان نکرده‌است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv