توماس وست نماینده‌ ویژه امریکا در امور افغانستان می‌گوید که در سفر دوروز‌ه‌اش به پاکستان با مقام‌‌های پاکستانی در مورد ضرورت حفاظت از پناهندگان افغانستان و چالش‌های امنیتی از سوی تحریک طالبان پاکستان بحث و ‌‌گفت‌وگو کرده‌است. نماینده‌ ویژه امریکا در امور افغانستان ۴ روز پیش، از دور جدید سفر خود به کشورهای پاکستان، امارات […]

توماس وست نماینده‌ ویژه امریکا در امور افغانستان می‌گوید که در سفر دوروز‌ه‌اش به پاکستان با مقام‌‌های پاکستانی در مورد ضرورت حفاظت از پناهندگان افغانستان و چالش‌های امنیتی از سوی تحریک طالبان پاکستان بحث و ‌‌گفت‌وگو کرده‌است.

نماینده‌ ویژه امریکا در امور افغانستان ۴ روز پیش، از دور جدید سفر خود به کشورهای پاکستان، امارات متحده عربی، قطر و عربستان سعودی خبر داد. توماس وست نماینده‌ ویژه امریکا در امور افغانستان در صفحه ایکس خویش نگاشته‌است که در سفر دوروزه‌اش به پاکستان در دیدار با جنرال عاصم منیر، رئیس ستاد ارتش و آصف درانی، نماینده‌ ویژه پاکستان در امور افغانستان در مورد ضرورت حفاظت از پناهندگان افغانستان و چالش‌های امنیتی از سوی تحریک طالبان پاکستان بحث کرده‌اند. آقای وست همچنان از نهادهای مدافع حقوق پناهندگان در راستای همکاری با مهاجران افغانستان ابراز سپاس‌گزاری کرد: ″شجاعت مهاجران افغانستان را در شرایط سخت تحسین می‌کنیم. ما خواستار حفاظت از آن‌ها هستیم و از کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، سازمان بین‌المللی مهاجرت و سایر شرکا به خاطر تلاش‌های‌شان تشکر می‌کنیم.″

دراین حال، شماری از آگاهان سیاسی و فعالان حقوق مهاجران می‌گویند که کشورهای مهاجرپذیر باید مهلت اقامت مهاجران در خاک خود را افزایش بدهد.

نماینده ویژه امریکا برای افغانستان در حالی با مقام‌های ملل متحد و حکومت پاکستان در مورد مسأله مهاجران افغانستان ‌‌گفت‌وگو کرده‌است که روند بازداشت و اخراج مهاجران و پناه‌جویان بدون اسناد افغانستان از پاکستان ادامه دارد.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv