در ادامه این نگرانی‌ها دیوید پتریس، فرمانده پیشین نیروهای ایتلاف تحت رهبری ایالات متحده در افغانستان می‌گوید که تروریستان از افغانستان تا حدی امنیت برخی کشورهای همسایه را تهدید می‌کنند. او در یک مصاحبه ویژه گفته که حکومت سرپرست به توافقنامه دوحه پایبند نیست، زیرا آنها نه تنها به رهبر گروه ال‌قاعده جای داده بودند، […]

در ادامه این نگرانی‌ها دیوید پتریس، فرمانده پیشین نیروهای ایتلاف تحت رهبری ایالات متحده در افغانستان می‌گوید که تروریستان از افغانستان تا حدی امنیت برخی کشورهای همسایه را تهدید می‌کنند.
او در یک مصاحبه ویژه گفته که حکومت سرپرست به توافقنامه دوحه پایبند نیست، زیرا آنها نه تنها به رهبر گروه ال‌قاعده جای داده بودند، بلکه وی در یک خانه امن در نزدیکی قصر ریاست جمهوری در کابل زندگی می‌کرد.
پترییس با اشاره به وضعیت افغانستان می‌گوید نگرانی‌های امنیتی وجود دارد، گروه د-اعش هر هفته حمله می‌کند، و گزارش‌ها حاکی از آن است که تحریک ط‌البان پاکستان پایگاه‌هایی در افغانستان دارد.
در سوی دیگر مارک میلی، رییس ستاد ارتش امریکا گفته است که این کشور در جنگ افغانستان شکست‌ خورده بود و عقب‌نشینی از این کشور هم آن‌طوری که او می‌خواست نشد.
اما حکومت سرپرست همواره حضور گروه‌های تروریستی را در افغانستان رد کرده و گفته که به کسی اجازه نمی‌دهد از خاک افغانستان علیه کشورهای دیگر استفاده شود.
مهمانان آخر خط
عیسی اسحاق‌زی، رییس کانگرس ملی افغانستان
سید منهاج آغا، فعال سیاسی

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv