در ادامه تلاش‌ها برای بهبودی وضعیت افغانستان؛ نمایندگان امریکا و کشورهای آسیای مرکزی در بیانیه‌یی بر نیاز ایجاد یک روند فراگیر و گفتگو در مورد آینده‌ی سیاسی افغانستان و ایجاد نهادهای حاکمیتی در کشور تاکید کردند. آنان که دو هفته پیش نشستی را برگزار کرده بودند، حالا گفته اند که از یک افغانستان فراگیر، متحد، […]

در ادامه تلاش‌ها برای بهبودی وضعیت افغانستان؛ نمایندگان امریکا و کشورهای آسیای مرکزی در بیانیه‌یی بر نیاز ایجاد یک روند فراگیر و گفتگو در مورد آینده‌ی سیاسی افغانستان و ایجاد نهادهای حاکمیتی در کشور تاکید کردند.
آنان که دو هفته پیش نشستی را برگزار کرده بودند، حالا گفته اند که از یک افغانستان فراگیر، متحد، مستقل و باثبات پشتیبانی می‌کنند؛ کشوری که در آن به حقوق بشر به ویژه حقوق زنان و دختران احترام صورت بگیرد.
نمایندگان امریکا و کشورهای آسیای مرکز این را هم گفته‌اند که افغانستان باثبات و صلح‌آمیز تنها در صورتی قابل دستیابی است که همه‌ی مردم افغانستان بتوانند به طور کامل، مساوی و معنادار در این کشور مشارکت داشته باشند.
در کنار این، امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه در دیدار با رییس یوناما گفته است که نهادهای بین‌المللی در برخوردشان باید واقعیت‌های موجود افغانستان را مدنظر بگیرند.
مهمانان آخر خط
دکتر حمیدالله مفید، تحلیل‌گر مسایل افغانستان
نجیب‌الله زاهد، استاد دانشگاه
محمد نبی، فعال سیاسی

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv