عاشورای حسینی نمادی از اصلاح‌طلبی و استبداد ستیزی؛ حادثۀ کربلا و شهادت جانگداز حضرت امام حسین رضی الله عنه به تاریخ دهم محرم الحرام آنجا، یکی از عالی‌ترین حماسه‌های جاویدانه درتاریخ بشر است. این رویداد عظیم، در طول تاریخ اسلام به‌عنوان الگوی زندۀ مبارزاتی در مقابل نظام‌های مستبد و بیدادگر درعمق وجدان ملت‌های مسلمان زنده […]

عاشورای حسینی نمادی از اصلاح‌طلبی و استبداد ستیزی؛ حادثۀ کربلا و شهادت جانگداز حضرت امام حسین رضی الله عنه به تاریخ دهم محرم الحرام آنجا، یکی از عالی‌ترین حماسه‌های جاویدانه درتاریخ بشر است.
این رویداد عظیم، در طول تاریخ اسلام به‌عنوان الگوی زندۀ مبارزاتی در مقابل نظام‌های مستبد و بیدادگر درعمق وجدان ملت‌های مسلمان زنده مانده و تا روز قیامت زنده خواهد ماند.
قیام کربلا و اهداف آن به رهبری امام حسین رضی الله عنه، تا روز قیامت همچون چراغی بر فرازِ راه گروه‌ها و حرکت‌های اصلاح‌طلبانه و جنبش‌های عدالت‌خواه و آزادی بخش اسلامی و حتا غیراسلامی در جهان، باقی خواهد ماند.
در تاریخ مبارزات اسلامی از گذشته‌های دور تا زمان روزگارِ معاصر، این قیام همواره برای نسل‌های مسلمان الهام‌بخش و الگو بوده است.
علاوه براین، عظمت قیام امام حسین رضی الله عنه تا آنجاست که در درازنای تاریخ، سوژۀ اشعار بزرگترین شاعران زبان فارسی، عربی و سایر زبان‌های ملت‌های مسلمان قرار گرفته است و هنوزم در صور و خیال شاعران معاصر جایگاه ویژه‌ای دارد.
همچنان، حوزۀ نفوذ و عظمت این قیام را در بیرون از حوزۀ تمدن اسلامی نیز می‌توان مشاهده کرد که دانشمندانی مثل گاندی، ادوارد براون و دیکنز به گونه‌ای از انقلاب امام رضی الله عنه متأثیر بودند که این خود نمونۀ بارزی از شکوهمندی این قیام است.
مهمانان آخر خط
دکتر فضل الهادی وزین، عضو اتحادیه جهانی علمای جهان اسلام
سید جعفر عادلی حسینی، عالم دین

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv