در ادامه نگرانی‌ها از حضور و فعالیت گروه‌های هراس‌افگن در افغانستان، شورای امنیت سازمان ملل در گزارش بیست و سه صفحه‌یی ادعا کرده که اعضای شبکه ال‌قاعده با حمایت مقام‌های بلندپایه‌ی حکومت سرپرست در نهادهای فعلی افغانستان نفوذ کرده‌اند. در گزارش آمده که رابطه ال‌قاعده با حکومت سرپرست پابرجاست و این گروه افغانستان را به‌عنوان […]

در ادامه نگرانی‌ها از حضور و فعالیت گروه‌های هراس‌افگن در افغانستان، شورای امنیت سازمان ملل در گزارش بیست و سه صفحه‌یی ادعا کرده که اعضای شبکه ال‌قاعده با حمایت مقام‌های بلندپایه‌ی حکومت سرپرست در نهادهای فعلی افغانستان نفوذ کرده‌اند.
در گزارش آمده که رابطه ال‌قاعده با حکومت سرپرست پابرجاست و این گروه افغانستان را به‌عنوان مرکز ایدیولوژیک استفاده می‌کند و به‌گونه مخفیانه در حال بازسازی توانایی عملیاتی خارجی خود است.
در این گزارش همچنان آمده که شبکه ال‌قاعده در مرحله سازمان‌دهی مجدد قرار دارد و مراکز آموزشی جدید در ولایت‌های کنر و نورستان ایجاد کرده‌است.
اما در سویی دیگر، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی حکومت سرپرست در واکنش به این گزارش شورای امنیت سازمان ملل گفته که این گزارش حقیقت ندارد و تنظیم ال‌قاعده در افغانستان هیچ نوع حضور ندارد و گزارش‌ها در این مورد نادرست می‌باشد.
مهمانان آخر خط
صمد کارمند، نویسنده و تحلیل‌گر مسایل افغانستان
رحمت‌الله حسن، آگاه امور نظامی
محمد متین محمدخیل، آگاه سیاسی

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv