به دنبال تحرکات ملی و بین‌المللی برای بهترشدن وضعیت کشور، نصیر احمد فایق سرپرست نمایندگی افغانستان سازمان ملل می‌گوید که موجودیت اختلاف‌ها میان اعضای سازمان ملل درباره افغانستان و عدم شکل‌گیری دیدگاه منسجم سیاسی در این سازمان سبب شده که تلاش‌های سازمان ملل نتیجه ندهد. آقای فایق افزوده که کشورهای عضو تا زمانی‌که همکاری و […]

به دنبال تحرکات ملی و بین‌المللی برای بهترشدن وضعیت کشور، نصیر احمد فایق سرپرست نمایندگی افغانستان سازمان ملل می‌گوید که موجودیت اختلاف‌ها میان اعضای سازمان ملل درباره افغانستان و عدم شکل‌گیری دیدگاه منسجم سیاسی در این سازمان سبب شده که تلاش‌های سازمان ملل نتیجه ندهد.

آقای فایق افزوده که کشورهای عضو تا زمانی‌که همکاری و پشتیبانی لازم را از ماموریت و فعالیت‌های این سازمان انجام ندهند، کارکردهای این نهاد با مشکل مواجه خواهد بود.

در سویی دیگر، حکومت سرپرست دلیل بی‌نتیجه بودن نشست‌های بین‌المللی پیرامون افغانستان را عدم حضور نماینده افغانستان در این نشست‌ها عنوان می‌کند.

گفتنی است که سازمان ملل در کمتر از یک ماه گذشته، سه نشست درباره افغانستان برگزار کرد اما تمام آنها بدون نتیجه مطلوب به پایان رسید.

مهمانان آخرخط
قاضی نجیب‌الله جامع، استاد دانشگاه
سیدقریب‌الله سادات، فعال سیاسی
نجیب‌الله زاهد، استاد دانشگاه

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv