علی غلام پور، سفیر ایران در کنیا به نقل از علی محمد عمر بالکاد، کفیل وزارت امور خارجه سومالی اعلام کرد ٣٣ نفر از ماهی‌گیران و دریانورد ایرانی که در سومالی زندانی بودند آزاد شده و از مسیر هوایی در حال بازگشت به این کشور هستند. آزادی دریانورد و ماهی‌گیران ایرانی با پیگیری‌های مستمر وزارت […]

علی غلام پور، سفیر ایران در کنیا به نقل از علی محمد عمر بالکاد، کفیل وزارت امور خارجه سومالی اعلام کرد ٣٣ نفر از ماهی‌گیران و دریانورد ایرانی که در سومالی زندانی بودند آزاد شده و از مسیر هوایی در حال بازگشت به این کشور هستند.

آزادی دریانورد و ماهی‌گیران ایرانی با پیگیری‌های مستمر وزارت امور خارجه و تلاش‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنیا انجام شد.

این دریانورد و ماهی‌گیران در تابستان ١۴٠٢ در آب های اقیانوس هند توسط نیروهای سومالی دستگیر و به ۶ سال حبس و پرداخت چند صد هزار دلار جریمه نقدی محکوم شده بودند.

سفیر ایران در کنیا در گفت‌وگو با ایسنا  ابراز امیدواری کرد که با آزادی همه اتباع ایرانی مسیر تعامل و گفت‌وگوهای سازنده میان دو کشور باز شده و دو ملت مسلمان ایران و سومالی از روابط شایسته و پایدار دوجانبه بهره‌مند گردند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv