روز هفدهم حمل و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برابر با روز جهانی قدس امسال است. در این روز، همه‌ساله در سراسر کشورهای جهان، به پشتیبانی از مردم فلسطین راهپیمایی‌هایی صورت می‌گیرد. مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در بیش از ۲ هزار شهر و روستای ایران امروز برگزار شد. این مراسم از ساعت ۱۰ پیش […]

روز هفدهم حمل و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برابر با روز جهانی قدس امسال است. در این روز، همه‌ساله در سراسر کشورهای جهان، به پشتیبانی از مردم فلسطین راهپیمایی‌هایی صورت می‌گیرد. مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در بیش از ۲ هزار شهر و روستای ایران امروز برگزار شد. این مراسم از ساعت ۱۰ پیش از چاشت به‌صورت رسمی در تهران و شهرستان‌های این کشور آغاز شد، در تهران، مردم از مسیر‌های ده‌گانه به سمت دانشگاه تهران راهپیمایی می‌کنند. شعار راهپیمایی روز قدس امسال «روز قدس، از طوفان‌الاقصی تا طوفان الاحرار» اعلام کرده‌است.

امسال نیز مانند سال‌های پیش در سراسر جهان از این روز بزرگ‌داشت شده‌است. مردم در شهرهای زیاد کشورهای اسلامی علیه رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند و شعارهای علیه رژیم صهیونیستی و حامیان آن از جمله امریکا سرداداند. آنان حملات صهیونیست‌ها بر غزه را نمونه بارز از جنایت علیه بشریت دانستند و خواهان توقف نسل‌کشی زنان و کودکان غزه شدند.

درهمین حال، سردار حسین سلامی فرماند‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم راهپیمایی روز قدس گفت که رژیم صهیونیستی با تنفس مصنوعی امریکا نفس می‌کشد و مادامی‌که این تنفس قطع شود این رژیم فرو خواهد پاشید.

روز قدس که به‌طور رسمی روز جهانی قدس نامیده می‌شود یک رویداد سالانه است که در آخرین جمعه ماه رمضان برگزار می‌شود. این روز به‌منظور ابراز حمایت از فلسطینیان و مخالفت با صهیونیسم و دولت اسرائیل توسط جمهوری اسلامی ایران یک‌سال پس از انقلاب اسلامی ایران، نام‌گذاری شد و همه‌ساله از آن تجلیل می‌شود.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv