سخنگوی شاخه نظامی جنبش حماس می‌گوید که رژیم اسرائیل در جنگ غزه شکست خواهد خورد. وی تأکید کرد که رژیم اسرائیل در مذاکرات از اهرم فریبکاری و طفره رفتن استفاده می‌کند و دچار سردرگمی است. ابوعبیده سخنگوی شاخه نظامی جنبش حماس با تأکید بر مبارزه جدی علیه نیروهای رژیم اسرائیل می‌گوید که کابینه بنیامین نتانیاهو […]

سخنگوی شاخه نظامی جنبش حماس می‌گوید که رژیم اسرائیل در جنگ غزه شکست خواهد خورد. وی تأکید کرد که رژیم اسرائیل در مذاکرات از اهرم فریبکاری و طفره رفتن استفاده می‌کند و دچار سردرگمی است.

ابوعبیده سخنگوی شاخه نظامی جنبش حماس با تأکید بر مبارزه جدی علیه نیروهای رژیم اسرائیل می‌گوید که کابینه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به‌دنبال بازگرداندن اسیران صهیونیست از نوار غزه در تابوت است. وی در پیام ویدیویی خود با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، خواهان بسیج و حضور گسترده ملت فلسطین در مسجدالاقصی در شهر اشغالی قدس شد: «خانواده‌های اسیران صهیونیست باید بدانند که کابینه رژیم اسرائیل فرزندان آنانرا بازیچه قرار داده و بر بازگرداندن آنان در تابوت اصرار می ورزد. دشمن جنایتکار همچنان هولوکاستی وحشیانه علیه ملت ما مرتکب می‌شود و قوانین جهان را نادیده می‌گیرد.

وی تأکید کرد که رژیم اسرائیل در مذاکرات از اهرم فریبکاری و طفره رفتن استفاده می‌کند و دچار سردرگمی است: «بالاترین اولویت ما برای انجام تبادل اسیران با رژیم صهیونیستی، تعهد کامل به توقف تجاوزگری نظامی علیه نوار غزه و عقب‌نشینی دشمن از آن و امداد رسانی به مردم فلسطین و بازگشت آوارگان و بازسازی نوار غزه است و از این خواسته ها کوتاه نمی‌آییم».

ابوعبیده افزود که رژیم اسرائیل در فلسطین پیروز نخواهد شد و نخواهد توانست که برای خود امنیت ایجاد کند. وی تأکید کرد که قوانین جامعه بین‌المللی در راستای حمایت از ظلم و جور وتجاوز است: «صهیونیست‌ها اهمیتی به مسجدالاقصی نمی‌دهند و تلاش می‌کنند که برای ورود به آن محدودیت ایجاد کنند. اگر در جهان عدالت و حق بود، رهبران صهیونیست به جرم ارتکاب هولوکاست محکوم می‌شدند. از مردم قدس و داخل سرزمین‌های اشغالی دعوت می‌کنیم که به حمایت از مسجدالاقصی برخیزند و به رژیم اشغالگر اجازه ندهند که کاری از پیش ببرد».

نخست‌وزیر اسپانیا و رئیس‌جمهوری شیلی با تأکید بر توقف حمله‌های خشونت‌آمیز و غیرقابل قبول رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان فلسطینی، برقراری آتش‌بس فوری در غزه را خواستار شدند.