آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد تأکید می‌کند که از حملات رژیم اسرائیل بر دو مکتب عمیقاً شوکه شده‌است. وی بار دیگر خواستار تأمین آتش‌‌‎بس فوری بشردوستانه در غزه شد. درهمین حال، مسؤل سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست خبری مشترک با نخست‌وزیر قطر نیز خواهان آتش‌بس فوری در غزه شد. در ادامه درخواست‌های جهان […]

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد تأکید می‌کند که از حملات رژیم اسرائیل بر دو مکتب عمیقاً شوکه شده‌است. وی بار دیگر خواستار تأمین آتش‌‌‎بس فوری بشردوستانه در غزه شد. درهمین حال، مسؤل سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست خبری مشترک با نخست‌وزیر قطر نیز خواهان آتش‌بس فوری در غزه شد.

در ادامه درخواست‌های جهان مبنی بر تأمین آتش‌بس فوری در غزه؛ آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد بار دیگر خواستار توقف حملات هوایی رژیم اسرائیل بر غزه شد. دبیرکل سازمان ملل متحد تأکید کرد که حملات این رژیم بر غزه سبب تلفات سرسام‌آور و غیرقابل قبول غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان شده‌است: ″از اینکه دو مکتب در کمتر از ۲۴ ساعت در غزه مورد حمله قرار گرفت، عمیقاً شوکه شدم. ده‌ها نفر از جمله بسیاری از زنان و کودکان در حالی که در جستجوی محلی امن در ساختمان سازمان ملل پناه گرفته بودند، کشته و زخمی شدند″.

درهمین حال، جوزپ بورل، مسؤل سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست مشترک خبری با محمد بن عبدالرحمان آل‌ ثانی، نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر بار دیگر بر تأمین آتش‌بس و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه بر غزه تأکید کرد. وی همچنان تأکید کرد که راه‌حل دو دولت، بهترین راه برای حل مسأله فلسطین است: ″خواهان آتش‌بس فوری و پایدار در نوار غزه هستیم. راه‌حل تشکیل دو دولت بهترین راه‌حل است و باید تمام تلاش خود را برای اجرای این راهکار انجام بدهیم. باید قطعنامه شورای امنیت درباره آتش‌بس انسانی در غزه اجرا شود″.

از سوی هم، محمد بن عبدالرحمان آل ثانی نخست‌وزیر قطر می‌گوید که فاجعه غزه در سایه ناتوانی جامعه جهانی با گذشت هر روز وخیم‌تر می‌شود. وی تأکید می‌کند که بر توافق تبادله اسیران نزدیک شده‌اند و ابراز امیدواری کرد که این توافق هرچه زودتر انجام شود: ″در سایه ناتوانی جامعه بین‌المللی برای مقابله با تجاوز اسرائیل فاجعه در غزه هر روز وخیم‌تر می‌شود. آن‌چه در بیمارستان الشفا رخ داد، یک جنایت بود و متأسفانه جامعه بین‌المللی آنرا محکوم نکرد. کشتارها علیه غیرنظامیان و بی‌احترامی به قوانین بین‌المللی همچنان ادامه دارد. توافق مبادله اسرا با مشکلاتی روبه‌‌رو شد، اما ما مطمئن‌تر هستیم که به توافق نزدیک شده‌ایم″.

وی همچنان در بخشی از سخنانش رژیم اسرائیل را متهم کرد که به قوانین بین‌المللی احترام نمی‌گذارد و با کشتن کودکان این قوانین را به‌گونه‌ای آشکار نقض می‌کند: ″بسیاری از کشورها در قبال آن‌چه در غزه رخ می‌دهد، سیاست یک بام و دو هوا را در پیش گرفته‌اند. کشتارها در غزه از جمله کشتار مدرسه الفاخوره ثابت می‌کند که اسرائیل به قوانین بین‌المللی احترام نمی‌گذارد. جامعه بین‌المللی باید به اصول و قوانین بین‌المللی از طریق حمایت از غیرنظامیان در غزه پایبند باشد″.

با این همه، جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا در مقاله‌ای در روزنامه واشنگتن ‌پست، دیدگاه خود را نسبت به جنگ اخیر میان رژیم اسرائیل و حماس شرح داده و خواستار یک‌پارچگی کرانه باختری رود اردن و نوار غزه تحت حاکمیت تشکیلات خودگردان فلسطین شده‌است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv