همزمان با ادامه حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه باردیگر این حملات را جنایت ضد بشری خواند. رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که کشورش برای حل بحران غزه همکاری می‌کند. وی تأکید کرد که ترکیه از طریق کانال‌های دیپلماتیک و کمک‌های بشردوستانه به‌دنبال حمایت از مردم غزه است. در یک‌صدوپنجاه‌ویکمین روز […]

همزمان با ادامه حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه باردیگر این حملات را جنایت ضد بشری خواند. رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که کشورش برای حل بحران غزه همکاری می‌کند. وی تأکید کرد که ترکیه از طریق کانال‌های دیپلماتیک و کمک‌های بشردوستانه به‌دنبال حمایت از مردم غزه است.

در یک‌صدوپنجاه‌ویکمین روز از عملیات طوفان‌الاقصی، نیروهای رژیم اسرائیل باردیگر منازل مردم در نوار غزه را بمباران کرد. بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، جنگنده‌های رژیم اسرائیل منازل مردم در اطراف بیمارستان اروپایی در جنوب شرقی خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه را بمباران کردند که دست‌کم ۱۲ تن دیگر از فلسطینیان به شهادت رسیدند.

رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه باردیگر حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه را جنایت ضد بشری خواند و پس از نشست هیأت دولت این کشور در انقره گفت که کشورش به انجام هر کاری که بتواند برای حل بحران غزه کمک کند، ادامه خواهد داد:«مشخص شده‌است که چه کسانی راه را برای کشتار مداوم در غزه باز کردند، چه کسانی از آن حمایت کردند، چه کسانی تماشاگر ماندند و حتا چه کسانی از آن خوشحال شدند».

رئیس‌جمهوری ترکیه تأکید کرد که حل مشکل فلسطین وابسته به ایجاد یک تفاهم مؤثر در سطح بین‌المللی است:«نیازی به توضیح نیست که چگونه نهادهای بین‌المللی که قرار بود جلو این وحشی‌گری را بگیرند، ناتوان شدند. حتا کسانی‌که تنها می‌خواستند این وحشی‌گری را اعلام کنند، سرکوب شدند».

در همین حال، شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان با بیان این‌که عملیات طوفان‌الاقصی حق مشروع مقاومت در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی است، تأکید کرد طوفان‌الاقصی مقاومت را زنده نگه‌داشت. آقای نعیم باردیگر حملات هوایی رژیم اسرائیل بر غزه را نسل‌کشی و جنایت ضد بشری خواند:«ما اینجا گرد هم آمده‌ایم تا صدای حق و عدالت خواهی در برابر باطل را بلند فریاد بزنیم، مقاومت شریف در برابر مستکبران را تأیید و موضع خود را در این رویارویی و تجاوز وحشیانه در حد نسل‌کشی، مشخص کنیم».

شیخ نعیم قاسم همچنان گفت که هدف اصلی نیروهای رژیم اسرائیل نسل‌کشی و کشتار سازمان‌یافته مردم غزه است که در برار چشم جهانیان اتفاق می‌افتد:«هدف از تداوم تجاوزات اسرائیل، نسل‌کشی مردم فلسطین است نه واکنشی به عملیات طوفان‌الاقصی، آنچه را امروز مشاهده می‌کنیم کشتار سازمان‌یافته روزانه به منظور نابودی زندگی درغزه است».

از سوی هم، شیخ ماهر حمود رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت گفت که رژیم صهیونیستی پایانش نزدیک شده‌است و این رژیم نابود خواهد شد:«وظیفه داریم تا برای رویارویی با دشمن صهیونیست همچون بمب، منفجر و مانند موشک، پرتاب شویم. به ما وعده زوال و نابودی حتمی اسرائیل داده شده‌است. نباید مقابل ضعیفان، ضعیف شویم و باید امت را به جلو هدایت کنیم».

این در حالی‌است که وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که از ابتدای تجاوز رژیم اسرائیل بر غزه تاکنون بیش از ۳۰ هزار تن شهید و نزدیک به ۷۲ هزار تن نیز زخمی شده‌اند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv