مصطفی البرغوثی دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین اعلام کرد که رژیم اسرائیل خواهان شکست مذاکرات تبادل اسیران است. البرغوثی افزود که این رژیم در هیچ یک از اهدافی آشکار و پنهانی خویش موفق نبوده‌ و شکست خورده‌است. وی همچنان از سیاست دوگانه امریکا انتقاد کرد و گفت که سیاست امریکا منافقانه است و از اسرائیل […]

مصطفی البرغوثی دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین اعلام کرد که رژیم اسرائیل خواهان شکست مذاکرات تبادل اسیران است. البرغوثی افزود که این رژیم در هیچ یک از اهدافی آشکار و پنهانی خویش موفق نبوده‌ و شکست خورده‌است. وی همچنان از سیاست دوگانه امریکا انتقاد کرد و گفت که سیاست امریکا منافقانه است و از اسرائیل در تلاش برای ریشه‌کن کردن مقاومت حمایت همه‌جانبه می‌کند.

مصطفی البرغوثی دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین، گفت که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم اسرائیل خواهان شکست مذاکرات تبادل اسیران است تا از آن به‌عنوان بهانه‌ای برای حمله به شهر رفح در جنوب نوار غزه استفاده کند. مصطفی البرغوثی درباره اختلافات داخلی در اسرائیل درباره مذاکرات تبادل اسیران گفت که مهم‌ترین مسأله‌ای که باعث شد بنیامین نتانیاهو باردیگر هیأتی برای مذاکره اعزام کند، عوامل داخلی در اسرائیل و در صدر آن‌ها خانواده‌های اسیران اسرائیلی است: «علاوه بر آن اختلافات شدید در کابینه جنگی اسرائیل وجود دارد که ممکن است باعث خروج بعضی طرف‌ها از کابینه اسرائیل شود. نتانیاهو مجبور به شرکت در مذاکرات است، اما در عین حال نمی‌خواهد به نتیجه برسد تا از شکست مذاکرات به‌عنوان توجیهی برای حمله به رفح استفاده کند. یکی از مهمترین عواملی که نتانیاهو را به پیگیری مذاکرات وادار می‌کند، آن است که شکست سختی در آزاد کردن اسیران با توسل به زور، متحمل شد».

البرغوثی افزود، رژیم اسرائیل در هیچ یک از اهدافی که بنیامین نتانیاهو از ابتدای جنگ اعلام کرد، موفق نبوده است. به گفته وی، اسرائیل در اهداف علنی و پنهانی خود در نوار غزه از جمله آزادی اسیران، پاکسازی نژادی نوار غزه، تسلط نظامی بر این منطقه و ریشه‌کن کردن مقاومت و جنبش حماس، شکست خورده‌است: «مقاومت در همه مناطق نوار غزه ادامه دارد و اسرائیل نتوانسته است کنترل کامل بر این منطقه اعمال کند. در جدیدترین نظرسنجی، ۶۱ درصد اسرائیلی‌ها می‌گویند، این رژیم در پیروزی بر جنبش حماس و مقاومت فلسطینی حتی در پایان جنگ، موفق نخواهد شد. نتانیاهو مجبور است تا جایی که می‌تواند این جنگ را طولانی کند، زیرا در لحظه‌ای که در آن جنگ متوقف شود، حیات سیاسی او پایان خواهد یافت و احتمالا زندانی خواهد شد».

وی درباره ادامه ارسال سلاح از امریکا برای رژیم اسرائیل، گفت که سیاست امریکا منافقانه است و از اسرائیل در تلاش برای ریشه‌کن کردن مقاومت حمایت همه‌جانبه می‌کند. البرغوثی این وضعیت را تناقض بین دولت و ملت امریکا دانست: «مجبورم که بگویم سیاست دولت امریکا و سیاست بایدن کاملا منافقانه است. آنها مخالفتی با حمله به رفح ندارند، اما می‌خواهند از اسرائیل در برابر شکست در رفح و تلفات سنگین، حفاظت کنند. واشنگتن پست فاش کرد دولت بایدن تسلیحات زیادی برای ارسال ارسال کرد. این اقدام چه معنایی دارد؟ به معنای آن است که آنها در این جنگ و در جنایت جنگی مشارکت دارند و اسرائیل را برای حمله به رفح آماده می‌کنند».

این درحالیست که حملات رژیم اسرائیل بر غزه با واکنش‌های مردمی در سراسر جهان روبه‌رو شده‌است. طوفان خشم مردم اردن در چهارمین روز متوالی، همچنان در اطراف سفارت رژیم اسرائیل در امان پایتخت اردن دیده می‌شود و مردم تلاش می‌کنند، وارد ساختمان سفارت شوند و آنرا محاصره کنند. تظاهرکنندگان این اقدامات را نوعی واکنش به جنایت‌هایی می‌دانند که نظامیان رژیم اسرائیل علیه اهالی غزه مرتکب می‌شوند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv