جمهوری اسلامی ایران بار دیگر وضع تحریم‌ها از سوی کشورهای غربی علیه این کشور را ظالمانه خواند. ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن انتقاد از تحریم‌های غربی گفت که تهران تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا تحریم‌های ظالمانه غرب را بی‌اثر کند. وی درعین‌حال  تاکید کرد که ایران ضمن خروج امریکا از توافق […]

جمهوری اسلامی ایران بار دیگر وضع تحریم‌ها از سوی کشورهای غربی علیه این کشور را ظالمانه خواند.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن انتقاد از تحریم‌های غربی گفت که تهران تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا تحریم‌های ظالمانه غرب را بی‌اثر کند. وی درعین‌حال  تاکید کرد که ایران ضمن خروج امریکا از توافق برجام، به این توافق پابند است اما در معاملات بین‌المللی منتظر احیای دوباره برجام نخواهد ماند.

وی در خصوص کاهش تحریم‌های علیه نفت ایران گفت که جمهوری اسلامی ایران در موجودیت تحریم‌های ظالمانه توانسته که نفت را به بازارهای جهانی صادر نماید و در این عرصه جایگاه مناسبی دارد.

کنعانی ادعای امریکا مبنی بر عدم شایستگی ایران برای ریاست کمیته حقوق‌بشر سازمان ملل را محکوم کرد. وی تاکید کرد که امریکا خود ناقض حقوق‌بشر است و نباید در امور داخله دیگر کشورها دخالت کند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران بر گسترش روابط با کشورهای منطقه، به‌خصوص کشور‌های اسلامی تاکید کرد. وی گفت که ایران همیشه از ملت و دولت فلسطین حمایت کرده و تا هرزمانی که ممکن باشد به‌حمایت خود ادامه خواهد داد. کنعانی حضور رژیم اسراییل در منطقه را عامل بی‌ثباتی خواند.

وی در خصوص زمان تبادل زندانیان گفت که با توجه به ماهیت فنی موضوع تاکنون این روند امیدوار کننده‌است و ابراز امیدواری کرد که در بازه زمانی تعریف شده طرف مقابل به‌تعهداتش عمل کند.