همزمان با حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نواز غزه، اسامه حمدان از اعضای ارشد جنبش حماس گفته‌است که اولویت این جنبش توقف جنگ و پایان دادن به درد و رنج‌ مردم غزه است. وی گفته که ارتش رژیم اسرائیل با گرسنه نگه‌داشتن مردم در تلاش نسل‌کشی ساکنان غزه است. درهمین حال، وزیر دفاع عربستان با […]

همزمان با حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نواز غزه، اسامه حمدان از اعضای ارشد جنبش حماس گفته‌است که اولویت این جنبش توقف جنگ و پایان دادن به درد و رنج‌ مردم غزه است. وی گفته که ارتش رژیم اسرائیل با گرسنه نگه‌داشتن مردم در تلاش نسل‌کشی ساکنان غزه است. درهمین حال، وزیر دفاع عربستان با اشاره به تدوام حملات رژیم اسرائیل در نوار غزه، بر ضرورت توقف فوری این جنگ تأکید کرد.

در ادامه حملات هوایی رژیم اسرائیل بر مناطق مختلف از نواز غزه، نظامیان این رژیم به محله‌های راس‌العین و القریون در شهر نابلس در شمال کرانه باختری رود اردن یورش برده و مراکز امنیتی و ایست بازرسی در این محله‌ها ایجاد کردند. نظامیان این رژیم همچنان به چند شهر دیگر در کرانه باختری رود اردن یورش برده و با جوانان فلسطینی درگیر شدند.

در همین حال، اسامه حمدان از اعضای ارشد جنبش حماس در بیروت، پایتخت لبنان، گفته‌است که اولویت این جنبش توقف جنگ و پایان دادن به درد و رنج‌ مردم غزه است. حمدان در یک سخنرانی تازه‌ گفته که ارتش رژیم اسرائیل با گرسنه نگه‌داشتن مردم در تلاش نسل‌کشی ساکنان غزه است. حمدان همچنان در این سخنرانی بر ورود کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه و رسیدن به یک توافق عادلانه برای مبادله اسیران نیز تأکید کرده‌است: «۱۲۱ روز است که جنایت‌های رژیم اسرائیل علیه ملت فلسطین با حمایت امریکا متوقف نشده‌است. از همان ابتدا اعلام کردیم که از هر طرحی برای توقف جنگ علیه مردم استقبال می‌کنیم».

از سوی هم، خالد بن سلمان وزیر دفاع عربستان خواستار توقف فوری جنگ رژیم اسرائیل علیه نوار غزه شد. او در سخنانی در نشست «ائتلاف نظامی اسلامی مبارزه با تروریسم» در ریاض اعلام کرد که ادامه این حملات وضعیت بشری در غزه را وخیم کرده‌است: «تدام حملات رژیم اسرائیل به ملت فلسطین موضع واحد و یکپارچه‌ای را از سوی اعضای ائتلاف طلب می‌کند تا اقدامات این رژیم در نوار غزه و کرانه باختری را محکوم کنند».

همچنان، جوزف بورل مسؤل سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته‌است در حال حاضر هیچ‌گونه امکانات و جای امنی درغزه وجود ندارد: «اسرائیل عملیات نظامی‌اش را به سمت مرز مصر متوجه کرده‌است و حدود یک میلیون فلسطینی در مرز مصر آواره‌اند. در حالی‌که هیچ‌گونه امکانات و جای امنی درغزه وجود ندارد و به صورت مستمر بمباران جریان دارد. همچنان من معتقدم که تا وقت که درغزه امنیت تامین نگردد، دریای سرخ نیز در امن نخواهد بود».

این در حالی‌است که براساس اعلام وزارت صحت فلسطین در غزه، با گذشت چهار ماه از جنگ رژیم اسرائیل علیه نوار غزه، شمار شهدای فلسطینی تاکنون به بیش از ۲۷ هزار تن رسیده و شمار زخمی ها هم از مرز ۶۶ هزار تن بالا رفته که بیش از ۷۰ درصد آنانرا کودکان و زنان تشکیل می‌دهند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv