همزمان با حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه و ادعای قطر و امریکا مبنی بر نزدیک‌شدن به توافق آتش‌بس، اسامه حمدان عضو جنبش حماس با بیان این‌که پاسخ رژیم اسرائیل به پیشنهاد آتش‌بس این جنبش منفی بوده بنیامین نتانیاهو را مقصر مانع‌تراشی در توافق دانست. اسامه حمدان، تصریح کرد این رژیم با خواسته‌های مردم […]

همزمان با حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه و ادعای قطر و امریکا مبنی بر نزدیک‌شدن به توافق آتش‌بس، اسامه حمدان عضو جنبش حماس با بیان این‌که پاسخ رژیم اسرائیل به پیشنهاد آتش‌بس این جنبش منفی بوده بنیامین نتانیاهو را مقصر مانع‌تراشی در توافق دانست. اسامه حمدان، تصریح کرد این رژیم با خواسته‌های مردم مخالفت کرده‌است. وی همچنان گفت که اگر امریکا خواستار تمام شدن روند نسل‌کشی در غزه است، باید ارسال سلاح به رژیم اسرائیل را متوقف کند.

هر چند کشورهای قطر و امریکا طی روزهای اخیر از نزدیک‌شدن به توافق آتش‌بس در غزه سخن می‌گویند؛ اما اسامه حمدان از رهبران جنبش حماس در نشستی، نسبت به رویکرد رژیم اسرائیل در برابر پیشنهاد این جنبش در توافق آتش‌بس انتقاد می‌کند. اسامه حمدان می‌گوید که پاسخ رژیم اسرائیل به پیشنهاد آتش‌بس این جنبش منفی است. وی اضافه کرد که طرح حماس شامل توقف درگیری‌ها در غزه، بازگشت آواره‌ها به خانه‌هایشان و خروج ارتش اسرائیل از نوار غزه بوده‌است. وی همچنان می‌گوید که جنبش حماس با همه قدرت و توان برای پایان جنگ در غزه تلاش می‌کند و تلاش‌های خود را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه افزایش داده‌است:«جنبش حماس چارچوب فراگیری را برای آتش‌بس و پرونده تبادل اسیران ارائه کرد و در این پرونده انعطاف زیادی نشان داد. حماس به خواسته‌های میانجی‌ها پاسخ و انعطاف لازم را نشان داد و توپ را در زمین اشغالگران انداخت. اشغالگران باید از فرصت استفاده کنند و وقت‌کشی و تعلل را کنار بگذارند و هدف قرار دادن کسانی را که برای کمک‌رسانی به ملت ما تلاش می‌کنند، متوقف کنند. برادران میانجی، موضع اشغالگران در درباره پیشنهاد این جنبش را منتقل کردند، به طور کلی پاسخ اشغالگران منفی بود».

اسامه حمدان می‌گوید که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم اسرائیل مقصر مانع‌تراشی در توافق آتش‌بس در غزه است:«شخص بنیامین نتانیاهو و کابینه تروریست او و حامیانش مسئول کارشکنی در دستیابی به توافق هستند. حمله اشغالگران به بیمارستان الشفاء تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر شکست آنها در تحقق اهداف‌شان است. سریال اعدام‌های میدانی که اشغالگران به طور مستمر در غزه انجام می‌دهند، جنایت جنگی است. اشغالگران به اعدام بیش از ۵۰ فلسطینی در داخل بیمارستان الشفاء و بازداشت بیش از ۲۰۰ تن از جمله چند خبرنگار، اعتراف کردند».

اسامه حمدان در بخشی از سخنانش تأکید کرد که اگر امریکا خواستار اتمام نسل‌کشی در غزه است، باید ارسال سلاح به رژیم اسرائیل را متوقف کند:«دولت امریکا اگر در تلاش برای توقف نسل‌کشی در غزه جدی است، باید ارسال سلاح و تجهیزات برای ارتش اشغالگر را موقف کند. تأکید می‌کنیم جنایت‌های اشغالگران و نسل‌کشی علیه ملت ما در غزه، هیچ پیروزی برای نتانیاهو و ارتش او به همراه نخواهد داشت. دولت بایدن را مسئول ادامه جنایت‌های ارتش اشغالگر که با سلاح‌های امریکایی صورت می‌گیرد، می‌دانیم و از جامعه جهانی می‌خواهیم برای توقف این نسل‌کشی تلاش کند».

این در حالی‌است که حملات هوایی رژیم اسرائیل به مناطق مختلف غزه روز (پنجشنبه ۲ حمل) نیز ادامه دارد. براساس گزارش‌ها، جنگنده‌های رژیم اسرائیل اردوگاه النصیرات در مرکز غزه را در چند نوبت بمباران کردند. براساس گزارش‌ها، درپی این حملات نه تن دیگر از فلسطینیان به شهادت رسیدند. براس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه، از آغاز تهاجم رژیم اسرائیل تاکنون حدود ۳۲ هزار تن شهید و نزدیک به ۷۴ هزار تن زخمی شدند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv