در ادامه‌ی حملات هوایی رژیم اسرائیل بر غزه، سیدعلی خامنه‌ای رهبر ایران بار دیگر این حملات را نکوهش و آنرا جنایت علیه بشریت خواند. رهبر ایران تأکید می‌کند که حمایت سران غرب از رژیم اسرائیل نشانه اعتقاد آنان به تبعیض نژادی است. در چهل‌وپنجمین روز از عملیات طوفان‌الاقصی ارتش رژیم اسرائیل بخش‌های از شهر خا‌ن […]

در ادامه‌ی حملات هوایی رژیم اسرائیل بر غزه، سیدعلی خامنه‌ای رهبر ایران بار دیگر این حملات را نکوهش و آنرا جنایت علیه بشریت خواند. رهبر ایران تأکید می‌کند که حمایت سران غرب از رژیم اسرائیل نشانه اعتقاد آنان به تبعیض نژادی است.

در چهل‌وپنجمین روز از عملیات طوفان‌الاقصی ارتش رژیم اسرائیل بخش‌های از شهر خا‌ن ‌یونس در جنوب و شمال شهر غزه را به‌‌شدت هدف حملات خمپاره‌‌ای و توپخانه‌ای خود قرار داده‌است. درپی این حملات تعدادی زیادی از شهروندان فلسطینی به شهادت رسیدند و شماری دیگر زخم برداشته‌اند. در همین حال، علی خامنه‌ای رهبر ایران بار دیگر این حملات را نکوهش و آنرا جنایت علیه بشریت خواند. رهبر ایران در نشستی در دانشگاه علوم و فنون هوای فضای عاشورا، گفت که حمایت سران غرب از رژیم اسرائیل نشانه اعتقاد آنان به تبعیض نژادی است.

از سوی هم، اسامه حمدان عضو ارشد جنبش حماس از سازمان ملل متحد خواست که جنایت‌کاران جنگی رژیم اسرائیلی را به دادگاه بکشانند: دشمن صهیونیستی طی روزهای اخیر جنایات خود را در غزه با هدف اخراج فلسطینیان شدت بخشیده‌است. این دشمن صهیونیستی بود که کشتار روز هفتم اکتبر را با هدف قرار دادن مراسمی که ۴ هزار نفر در آن مشارکت داشتند، رقم زد. از دولت امریکا و جو بایدن می‌خواهیم در موضع جانب‌دارانه خود از رژیم صهیونیستی و جنایات آن بازنگری کنند. ما همچنین از کشورهای اروپایی که از روایت صهیونیست‌ها حمایت می‌کنند، می‌خواهیم دست از حمایت‌های خود از این رژیم بردارند″.

حمدان خواستار بازگشایی گذرگاه رفح و ایجاد گذرگاه‌های انسانی در غزه شد و هشدار داد که اگر این گذرگاه‌ها بازگشایی نشود، فاجعه از این بزرگ‌تر خواهد شد: ما همچنین از شورای امنیت و سازمان همکاری اسلامی می‌خواهیم به موجب تصمیمات اجلان سران عربی و اسلامی گذرگاه رفح را بازگشایی کنند″.

از سوی هم، یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن می‌گوید که نیروی دریایی یمن اقدام به انجام عملیات نظامی در دریای سرخ کردند که یکی از دستاورد‌های آن، توقیف یک کشتی رژیم اسرائیلی بود:″به تمام کشتی‌های وابسته به دشمن اسرائیلی یا کشتی‌هایی که با این رژیم ارتباط و همکاری دارند، هشدار می‌دهیم که هدف مشروع نیرو‌های مسلح یمن خواهند بود. به تمام کشور‌هایی که اتباع شان در دریای سرخ فعالیت می‌کنند، هشدار می‌دهیم از هر گونه فعالیت یا همکاری با کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌های متعلق به این رژیم اجتناب کنند″.

این در حالی‌است که براساس اعلام دفتر رسانه‌ای تشکیلات خودگردان فلسطین، از پانزدهم میزان تاکنون، در حملات رژیم اسرائیل به غزه بیش از ۱۳ هزار تن به شهادت رسیده‌اند. بر اساس این آمار، بیش از پنج هزار و ۵۰۰ تن از کشته‌شدگان کودک‌ اند. همچنین بیش از ۳۰ هزار تن از زمان آغاز حملات این رژیم بر غزه زخم برداشته‌‌اند که ۷۵ درصد آنان کودکان و زنان ‌اند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv