همزمان با تشدید حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه، دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین می‌گوید که مقاومت فلسطین، نخست‌وزیر این رژیم را به پایان مسیر سیاسی‌اش رساند. در یک‌صدوهشتمین روز از عملیات طوفان‌الاقصی، نیروهای رژیم اسرائیل مناطق مختلف از نوار غزه را بمباران کردند. درپی این حملات، تعداد دیگری از فلسطینیان به شهادت رسیدند […]

همزمان با تشدید حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه، دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین می‌گوید که مقاومت فلسطین، نخست‌وزیر این رژیم را به پایان مسیر سیاسی‌اش رساند.

در یک‌صدوهشتمین روز از عملیات طوفان‌الاقصی، نیروهای رژیم اسرائیل مناطق مختلف از نوار غزه را بمباران کردند. درپی این حملات، تعداد دیگری از فلسطینیان به شهادت رسیدند و شمار دیگر زخمی شدند.

در‌همین حال، مصطفی البرغوثی دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین با جنایت جنگی خواندن این حملات می‌گوید که پیروزی از مقاومت فلسطین است. وی در بخشی از سخنانش با اشاره با حمایت امریکا از رژیم اسرائیل در نسل‌کشی مردم فلسطین، تأکید کرد که رویایی جوبایدن مبنی بر پیروزی رژیم اسرائیل بر مقاومت حماس در نبرد غزه بر عکس خواهد شد: «بایدن همراه رژیم اسرائیل وارد این نبرد شده و امیدوار است این اقدام به او برای کسب پیروزی در انتخابات آتی کمک کند، اما کاملاً برعکس خواسته بایدن اتفاق خواهد افتاد».

دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین همچنان تأکید می‌کند که مقاومت فلسطین، نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم اسرائیل را به پایان مسیر سیاسی‌اش رساند: «ادعای بایدن درباره ضرورت اجرای راه‌حل دو کشوری بدون درخواست از رژیم اسرائیل برای آتش‌بس در نوار غزه، توقف شهرک سازی‌ها و پایان اشغال‌گری، دورویی و نفاق محض است. موضوع خطرناک‌تر در طرح بایدن، تبلیغات برای تشکیل رژیم متزلزلی است که آن را کشور می‌خوانند».

از سوی هم، جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی امریکا در دوران ترامپ، غیرمستقیم، دیدگاه کوچاندن اجباری ساکنان غزه که از سوی صهیونیست‌ها مطرح شده‌است را تکرار کرد. مشاور پیشین امنیت ملی امریکا با اشاره به تحولات در غزه و ادامه‌ نسل‌کشی رژیم اسرائیل مدعی شد که نوار غزه دیگر جای زندگی کردن نیست و فلسطینی‌ها باید به‌جایی بروند که از اوضاع اقتصادی خوب و پررونقی برخوردار باشد: «برخلاف این‌که راه‌حل دو کشوری چقدر مشهور شده و طرفدار دارد، واقعیت ماجرا این‌است که این راه‌حل مُرده و پایان یافته‌است؛ به ناچار باید برای فلسطینی‌ها کاری کرد. این ایده که کسی بخواهد غزه را بازسازی کرده و در آن‌جا کشوری بناگذاری کند به نظر من دهن‌کجی به واقعیت است. برای کمک به فلسطینی‌ها هم که شده، چه در غزه و چه در کرانه باختری یا هر جا که ممکن است باشند، به خاطر خودشان و بچه‌هاشان؛ آن‌ها باید در مکان‌هایی اسکان داده شوند که اقتصادشان کارکرد موفقیت‌آمیز داشته باشد».

این در حالی‌است که هزاران تن در شهرهای مختلف جهان در اعتراض به تجاوز رژیم اسرائیل بر غزه، اعتراضات گسترده برگزار کردند. اعتراض‌کنندگان خواستار توقف جنگ در نوار غزه، تأمین آتش‌بس فوری و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم این منطقه شدند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv