محمدشیاع السودانی نخست‌وزیر عراق در جریان دیدار با چهار تن از اعضای کنگره امریکا در حاشیه نشست امنیتی مونیخ در خصوص مسأله پایان حضور ائتلاف بین‌المللی به رهبری امریکا در عراق رای‌زنی کرد. در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه میان عراق و امریکا و راه‌های تقویت این روابط در کنار تعدادی از موضوعات مورد توجه […]

محمدشیاع السودانی نخست‌وزیر عراق در جریان دیدار با چهار تن از اعضای کنگره امریکا در حاشیه نشست امنیتی مونیخ در خصوص مسأله پایان حضور ائتلاف بین‌المللی به رهبری امریکا در عراق رای‌زنی کرد.

در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه میان عراق و امریکا و راه‌های تقویت این روابط در کنار تعدادی از موضوعات مورد توجه دو کشور بحث و تبادل نظر شده‌است.

السودانی در جریان این نشست تأکید کرد که نیروهای عراقی به مرحله‌ای از آمادگی رسیده‌اند که بتوانند از امنیت این کشور محافظت کنند و مأموریت ائتلاف بین‌المللی امریکا در این کشور باید به پایان برسد.

وی در عین حال بر ضرورت تقویت روابط میان بغداد و کشورهای عضو این ائتلاف تأکید و بیان کرد: «عراق در مرحله گذار از اصلاحات اقتصادی و مالی بوده و به‌دنبال همکاری‌های اقتصادی با کشورهای منطقه و جهان است».

نخست‌وزیر عراق روز گذشته (جمعه ۲۷ دلو) نیز در نشست‌های جداگانه با مقام‌های سیاسی امریکا و انگلیس در کنفرانس امنیتی مونیخ باردیگر بر ضرورت خروج نیروهای خارجی از عراق تأکید کرده بود.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv