سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور ایران تحریم‌های غرب را یکی از عوامل پیشرف کشورش خواند. وی که به‌کشورهای امریکای لاتین سفر کرده گفته است که تهران با برنامه‌ریزی‌های منظم تحریم‌ها را تبدیل به‌فرصت برای پیشرفت ایران کرده‌است. وی بار دیگر از سلطه جویی شماری از کشورها انتقاد کرده و تاکید کرده‌است تنها راه مبارزه با این […]

سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور ایران تحریم‌های غرب را یکی از عوامل پیشرف کشورش خواند.

وی که به‌کشورهای امریکای لاتین سفر کرده گفته است که تهران با برنامه‌ریزی‌های منظم تحریم‌ها را تبدیل به‌فرصت برای پیشرفت ایران کرده‌است. وی بار دیگر از سلطه جویی شماری از کشورها انتقاد کرده و تاکید کرده‌است تنها راه مبارزه با این کشورها ایستادن در مقابل برنامه‌های این کشورها است. رییس‌جمهور ایران با انتقاد از شورای امنیت سازمان ملل گفت که این سازمان در گرو چند کشور قرار دارد.

سفری سیدابراهیم رییسی، رییس‌جمهور ایران به کشورهای امریکای لاتین، کشورهای که همانند ایران مخالف سیاست‌های امریکا هستند و همواره به‌همین علت، مورد تحریم‌های واشنگتن قرار گرفته‌اند. رییس‌جمهور ایران در راس یک هیات از مقام‌های دولتی سفری خود به امریکای لاتین را با ورود به‌ونزویلا آغاز کرد. وی در یک نشست خبری مشترک با رییس‌جمهور این کشور، بار دیگر از تحریم‌های امریکا انتقاد کرده؛ اما، گفت که دولت و ملت ایران برخلاف خواسته‌های واشنگتن، از تهدید و تحریم برای خود فرصت ساخت و در این فرصت‌ها پیشرفت زیادی کرد. وی بار دیگر برایستادگی در برابر تحریم‌ها و برنامه‌های کشورهای غربی تاکید کرد و گفت که این تنها راه شکست این کشورها است.

سیدا براهیم رییسی، امریکا و شماری از کشورهای غربی را به استفاده سو از حقوق‌بشر متهم کرد و گفت که این کشورها خود ناقضین حقوق‌بشر هستند اما دیگر کشوها را به نقض حقوق‌بشر متهم می‌کنند.

رییس‌جمهور ایران بار دیگر از نظم جهانی موجود انتقاد کرد و علاوه کرد که از دیر زمان به‌این‌سو آمریکا با شماری از کشورهای غربی قصد حکومت برجهان را داشتند که اکنون این قدرت طلبی‌ها رو به افول است. وی از سازمان ملل متحد نیز انتقاد کرد و تاکید کرد که شورای امنیت این سازمان اکنون در گرو چند کشور خاص قرار دارد.

گفتنی‌است که  سید ابراهیم رییسی پس از ملاقات با مقام‌های ونزویلا، رهسپار نیکاراگئو شد و با مقام‌های این کشور نیز دیدارهای داشت و قرار است پس از آن به کشور کیوبا سفر کند.