رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پایان نشستی با وزیران خارجه اتحادیه اروپا از نخستین سفر خود به ایران طی یک‌سال گذشته برای پایان دادن به مسایل پادمانی در ماه آینده میلادی خبر داد. مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: «ایران کماکان در حال انجام غنی‌سازی در سطحی فراتر از نیازهای صلح‌آمیز […]

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پایان نشستی با وزیران خارجه اتحادیه اروپا از نخستین سفر خود به ایران طی یک‌سال گذشته برای پایان دادن به مسایل پادمانی در ماه آینده میلادی خبر داد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: «ایران کماکان در حال انجام غنی‌سازی در سطحی فراتر از نیازهای صلح‌آمیز است».

مدیر کل آژانس پس از جلسه با وزیران خارجه اتحادیه اروپا مدعی شد درحالی‌که سرعت غنی‌سازی اورانیوم به مقدار کمی از پایان سال گذشته کاهش یافته، ایران همچنان به میزان ۷ کیلوگرم اورانیوم ۶۰ درصد به‌صورت ماهانه غنی‌سازی می‌کند.

وی ادعا کرد: «اظهارات نگران‌کننده‌ای وجود دارد، شاید شنیده باشید که مقام‌های بلندپایه ایران می‌گویند اخیراً تمام عناصر لازم برای یک سلاح هسته‌ای را دارند».

گروسی در گفت‌وگو با رویترز گفت که وی می‌خواهد ماه آینده برای اولین بار در طول یک‌سال گذشته به تهران سفر کند تا به فاصله گرفتن دو طرف پایان دهد.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv