حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران باردیگر حملات هوایی رژیم اسرائیل بر کنسلگری این کشور در دمشق را جنایت ضد بشری خواند و محکوم کرد. امیر عبداللهیان همچنان می‌گوید که نیروهای مسلح این کشور در حمله به اسرائیل هیچ هدفی غیرنظامی را در پاسخ خود تعریف نکرده و هیچ مکان اقتصادی و […]

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران باردیگر حملات هوایی رژیم اسرائیل بر کنسلگری این کشور در دمشق را جنایت ضد بشری خواند و محکوم کرد. امیر عبداللهیان همچنان می‌گوید که نیروهای مسلح این کشور در حمله به اسرائیل هیچ هدفی غیرنظامی را در پاسخ خود تعریف نکرده و هیچ مکان اقتصادی و جمعیتی را هدف قرار نداده‌اند.

پس از واکنش‌های جهانی به حمله جمهوری اسلامی بر اسرائیل، حسین امر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با حضور در نشست خبری تأکید کرد که رژیم اسرائیل بارها در عملیات نظامی تروریستی اماکن و مستشاران رسمی نظامی ضد تروریسم ایران در خاک سوریه را هدف قرار داده‌است. وی می‌گوید که در حملات این رژیم تعداد از مستشاران نظامی این کشور به شهادت رسیدند. حسین امیر عبداللهیان گفت که پس از حمله اسرائیل به کنسلگری این کشور در سوریه، خواستار برگزار نشست فوق‌العاده سازمان ملل شدند؛ اما دولت‌های امریکا، انگلیس و فرانسه مخالفت خود را با صدرو بیانیه‌ در محکومت حمله به سفارت این کشور در سوریه اعلام و مانع صدور بیانیه شدند. او تأکید کرد که نتایج رفتار این کشورها و سازمان ملل متحد، تشویق نتانیاهو برای گذر از خطوط قرمز و نا دیده گرفتن رفتار و قوانین جهانی است.

وزیر امور خارجه ایران همچنان می‌گوید که نیروهای مسلح ایران حدود ده روز منتظر اقدامات و تلاش‌های دپیلوماتیک بودند. وی می‌گوید که شماری از کشورها به ایران توصیه‌های خوشتنداری کردند؛ اما او از این کشورهیا انتقاد کرد که به رژیم اسرائیل در جلوگیری از نسل‌کشی غزه توصیه نمی‌کنند.

وزیر امور خارجه ایران در بخشی از سخنانش گفت که نیروهای مسلح این کشور اهداف نظامی در اسرائیل را مورد اصابت راکت‌ها قرار داده‌اند. به گفته وی، این عملیات محدود و با هدف دفاع مشروع و تنبیه رژیم اسرائیل صورت گرفته‌است. وی می‌گوید که کشورش هیچ هدفی غیر نظامی در پاسخ خود تعریف نکرده و نیروهای مسلح این کشور هیچ مکان اقتصادی و جمعیتی را هدف قرار نداده‌اند.

عبداللهیان در پایان سخنانش تأکید کرد که کشورش امینت همسایگان خود را امنیت ایران و منطقه می‌داند و خطاب به کشورهای که امریکا در آن پایگاه نظامی دارد، اعلام کرد که هدف ایران در دفاع مشروح صرفا تنبیه رژیم اسرائیل است نه هدف قرار دادن این پایگاه‌ها.

این در حالیست که وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که‌ آمار شهدا در نوار غزه از تاریخ هفتم اکتوبر تاکنون به ۳۳ هزارو ۷۲۹ تن رسیده و ۷۶ هزار و ۳۷۱ تن هم تاکنون زخمی شدند. براساس اعلام این وزارت، شماری از قربانیان همچنان در زیر آوار‌ها و جاده‌ها قرار دارند و نیرو‌های امداد و نجات قادر به دسترسی به آنان نیستند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv