فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان باردیگر خواستار تأمین آتس‌بس فوری در غزه شد. وزیر امور خارجه سعودی در نشست مونیخ گفت، اولویت باید پایان فاجعه انسانی در غزه باشد. وی همچنان گفت که تنها راه ثبات در منطقه، تشکیل کشور فلسطین است. در همین حال، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان می‌گوید که عملیات طوفان‌الاقصی […]

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان باردیگر خواستار تأمین آتس‌بس فوری در غزه شد. وزیر امور خارجه سعودی در نشست مونیخ گفت، اولویت باید پایان فاجعه انسانی در غزه باشد. وی همچنان گفت که تنها راه ثبات در منطقه، تشکیل کشور فلسطین است. در همین حال، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان می‌گوید که عملیات طوفان‌الاقصی گام نخست مسیر فروپاشی رژیم اسرائیل است.

در یک‌صدوسی‌وپنجمین روز از عملیات طوفان‌الاقصی، جنگنده‌های رژیم اسرائیل به رفح در جنوب نوار غزه حمله کردند. رفح در جنوب نوار غزه جایی که بیش از یک‌ونیم میلیون آواره را در یک مکان بسیار کوچک در خود جای داده‌است. وزارت صحت غزه می‌گوید درپی این حملات ۸۳ فلسطینی دیگر به شهادت رسیدند و ۱۲۵ فلسطینی دیگر زخمی شدند. در همین حال، فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان سعودی در نشست مونیخ گفت، اولویت باید پایان فاجعه انسانی در غزه باشد. وی همچنان گفت که تنها راه ثبات در منطقه، تشکیل کشور فلسطین است: «باور داریم که تنها راه ثبات در منطقه، تشکیل کشور فلسطین است. به امریکایی‌ها و بقیه توضیح دادیم که اولویت، تعامل با بحران انسانی در غزه است. تمرکز فعلی بر آتش‌بس و رسیدن کمک‌های بشردوستانه به غزه است. از همان ابتدا به این موضوع اشاره کردیم که پاسخ بدون محدودیت اسرائیل، می‌توانند احساسات را تحت‌تأثیر قرار دهد. باید درک کنیم که ما فقط قصد طرح یک موضوع اخلاقی را ندایم؛ بلکه همچنین مسأله مربوط به امنیت همه منطقه است».

از سوی هم، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی در مراسمی، می‌گوید که عملیات طوفان‌الاقصی گام نخست مسیر فروپاشی رژیم اسرائیل است: «من معتقدم عملیات طوفان‌الاقصی ضعف اسرائیل را نشان داد و گام نخست در مسیر فروپاشی این رژیم است. در هر صورت ظلم و جنایت و انحراف نمی‌تواند تا آخر ادامه داشته باشد. سنت خداوندج در زمین اقتضا می‌کند که چنین اموری پس از گذراندن دوره‌ای، سرنگون شوند».

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنان تأکید می‌کند که صهیونیست‌ها پس از چندین ماه هیچ دستاوری ندارند و نیروهای مقاومت با روحیه بلند علیه آنان می‌جنگند: «مقاومت با گذشت بیش از ۴ ماه از این عملیات توانسته‌است همچنان دستاورد‌های میدانی داشته باشد و خسارات دردناکی به دشمن اسرائیلی وارد کند. به گونه‌ای که گویی مقاومت یک‌بار دیگر متولد شده‌است. این مقاومت پیروز خواهد شد. ان شاءالله علی‌رغم همه رنج‌ها و کشتار غیرنظامیان، پیروزی حاصل خواهد شد».

این در حالی‌است که وزارت صحت فلسطین در غزه اعلام کرد که از آغاز جنگ تا اکنون تعداد شهدای غزه به ۲۸ هزار و ۸۵۸ تن رسیده و حدود ۶۸ هزار و ۷۰۰ تن دیگر نیز زخمی شدند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv