نخست‌وزیر دولت تشکیلات خودگردان فلسطین باردیگر از حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه به‌شدت انتقاد کرد و گفت که این حملات مصداق بارز جنایت جنگی است. در همین حال، رییس‌جمهور برازیل جنگ در غزه را نسل‌کشی خواند. در یک‌صدوسی‌وششمین روز از عملیات طوفان‌الاقصی،ارتش رژیم اسرائیل، مناطق مختلف نوار غزه را آماج حملات خود قرار […]

نخست‌وزیر دولت تشکیلات خودگردان فلسطین باردیگر از حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه به‌شدت انتقاد کرد و گفت که این حملات مصداق بارز جنایت جنگی است. در همین حال، رییس‌جمهور برازیل جنگ در غزه را نسل‌کشی خواند.

در یک‌صدوسی‌وششمین روز از عملیات طوفان‌الاقصی،ارتش رژیم اسرائیل، مناطق مختلف نوار غزه را آماج حملات خود قرار داده‌است. جنگنده‌های این رژیم در این حملات منازل مردم را در شمال نوار غزه بمباران کرد که به شهید ‌و زخمی شدن شمار دیگری از فلسطینیان منجر شد.

در همین حال، محمد اشتیه، نخست‌وزیر دولت تشکیلات خودگردان فلسطین می‌گوید که جامعه جهانی باید صهیونیست‌ها را تحریم کند. وی در حاشیه نشست امنیتی مونیخ گفت، تنها راه متوقف کردن اسرائیل تحریم است. وی همچنان امریکا را متهم کرد که با حمایت رژیم اسرائیل در جنایت‌های این رژیم در غزه شریک است: «امریکا به‌عنوان نزدیک‌ترین متحد اسرائیل به‌دنبال توقف درگیری‌ها در غزه نیست و اسرائیل با چراغ سبز امریکا مرتکب جنایت بر ضد ملت فلسطین در غزه می‌شود».

نخست‌وزیر دولت تشکیلات خودگردان فلسطین همچنان می‌گوید که در اروپا برای توقف حملات صهیونیست‌ها اتحاد وجود ندارد: «در اروپا برای توقف حملات اسرائیل اتحاد وجود ندارد. امریکا به حمایت خود از اسرائیل ادامه می‌دهد و متاسفانه امریکا قصد دارد پیشنهاد الجزایر برای آتش‌بس را وتو کند. امریکا خواستار آتش‌بس نبوده است و روشن است که امریکا می‌خواهد به اسرائیل هر گونه چراغ سبز ممکن را بدهد تا اسرائیل به جنایت‌های خود بر ضد مردم ما در غزه ادامه دهد».

محمد اشتیه در بخشی از سخنانش تأکید کرد که فلسطین به نبرد و تلاش ادامه می‌دهد و آنان به رساندن پیام خود به جهان ادامه خواهند داد: «ما به نبرد و تلاش ادامه می‌دهیم. ما به رساندن پیام خود ادامه می‌دهیم. ما به گفت‌وگوهایمان ادامه می‌دهیم. زیرا در نهایت فقط افکار جامعه بین‌الملل برای رخ دادن یک اتفاق کافی نیست؛ بلکه سران آن‌ها که این‌جا هستند این اتفاقات را رقم می‌زنند. اسرائیل عملاً برای نخستین بار تمامی قوانین درگیری، تمامی حقوق بین‌الملل، تک‌تک ماده‌های حقوق بین‌الملل و تک‌تک ماده‌های حقوق بین‌المللی بشردوستانه را نقض می‌کند».

وی همچنان تأکید کرد که محاصره تک‌تک اردوگاه‌ها و روستاهای فلسطینی باید پایان یابد: «باید با ریشه و اساس مشکل برخورد کرد. ریشه مشکل اشغال‌گری اسرائیل است. تانک‌های ما تلبیب را محاصره نکرده‌اند؛ بلکه تانک‌های اسرائیل غزه را اشغال کرده‌اند؛ تانک‌های اسرائیل در قلب رام‌الله هستند؛ در تک‌تک اردوگاه‌های آوارگان و روستا‌ها هستند. این باید پایان یابد».

از سوی هم، لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا، رئیس‌جمهور برازیل جنگ در غزه را نسل‌کشی خواند و گفت آن‌چه که در نوار غزه می‌گذرد، جنگ نیست؛ بلکه نسل‌کشی و جنگ در برابر زنان و کودکان است: «صلح در غزه، تنها با تشکیل کشور مستقل فلسطین به ‌دست می‌آید. از قطع کمک‌های بشردوستانه برخی کشورها به سازمان امدادرسانی آنروا نگران هستیم، برازیل به کمک‌هایش به آنروا ادامه می‌دهد».

این در حالی‌است که وزارت صحت فلسطین در نواز غزه اعلام کرد که آمار کل شهدای نوار غزه به نزدیک به ۲۹ هزار و زخمی‌ها به حدود ۶۹ هزار تن رسیده‌است. این وزارت گفته که پیکر تعدادی از قربانیان فلسطینی زیر آوارها باقی ‌مانده یا در سرک‌ها رها شده و رژیم اسرائیل مانع از دسترسی تیم‌های امدادی و دفاع مدنی به این اجساد می‌شود. اشرف القدره سخنگوی وزارت صحت غزه اعلام کرد که نیروهای رژیم اسرائیل همچنان ۷۰ تن از کادر پزشکی شفاخانه ناصر واقع در خان‌ یونس در جنوب نوار غزه را بازداشت کرده‌اند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv