همزمان با تشدید حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه، سازمان ملل متحد باردیگر خواستار توقف حملات و اعلام آتش‌بس فوری در غزه شد. استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد می‌گوید که وضعیت بشری در غزه نگران‌کننده است و در حال حاضر ارتش رژیم اسرائیل از افزایش کمک‌های انسان‌دوستانه به شمال غزه جلوگیری می‌کند. در […]

همزمان با تشدید حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه، سازمان ملل متحد باردیگر خواستار توقف حملات و اعلام آتش‌بس فوری در غزه شد. استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد می‌گوید که وضعیت بشری در غزه نگران‌کننده است و در حال حاضر ارتش رژیم اسرائیل از افزایش کمک‌های انسان‌دوستانه به شمال غزه جلوگیری می‌کند.

در یک‌صدوششمین روز از عملیات طوفان‌الأقصی، هواپیمای رژیم اسرائیل بامداد روز (شنبه ۳۰ جدی) مناطق مختلفی از نوار غزه را هدف حملات خود قرار داد. منطقه «بطن السمین» در شهر خان‌یونس واقع در جنوب یکی از این مناطقی بود که بیشترین حمله این آن صورت گرفته‌است. نظامیان رژیم اسرائیل همچنان در کرانه باختری به مناطقی مانند نابلس، طولکرم و رام‌الله یورش بردند. در اردوگاه بلاطه واقع در نابلس این یورش منجر به درگیری با مبارزان فلسطین شد.

درهمین حال، استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد می‌گوید که ارتش رژیم اسرائیل از افزایش کمک‌های انسان‌دوستانه به شمال غزه جلوگیری می‌کند.

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد گفت: «محدودیت‌های اسرائیل برای واردات تجهیزات بر عملیات امدادرسانی در شمال غزه تاثیر می‌گذارد. دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) اعلام کرده‌است که تنها ۷ مورد از ۲۹ ماموریت کمک‌های برنامه‌‌ریزی‌شده در این ماه مجوز ورود داشتند که این وضع نسبت به دو ماه گذشته بدتر شده‌است».

سخنگوی سازمان ملل متحد هشدار داد که مردم غزه به سرعت در حال از دست دادن آب آشامیدنی سالم هستند و بسیاری از چاه‌ها فقط یک دهم آب قبل از جنگ را دارند و کارخانه‌های نمک‌زدایی به سختی کار می‌کنند.

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد گفت: «بر اساس داده‌های سازمان ملل، تنها یک لوله آب آشامیدنی در غزه فعال است و سایر لوله‌های آب از دسترس خارج شده‌اند. به‌طور متوسط به ازای هر ۵۰۰ نفر فقط یک سرویس بهداشتی وجود دارد و فضولات انسانی تصفیه نشده در حال حاضر سلامت ساکنان را به خطر انداخته‌است . هچنین ۱۵۰ هزار فلسطینی از بیماری اسهال رنج می‌برند».

این در حالی‌است که جمعیت هلال احمر فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که حدود ۸۰۰ هزار فلسطینی از عدم امنیت غذایی، کمبود آب سالم آشامیدنی، تخریب گسترده زیرساخت‌ها و کمبود شدید مواد اولیه مانند آرد، سبزی، شیر خشک و دارو رنج می‌برند.

وزارت بهداشت غزه هم اعلام کرده‌است شمار کل شهدای نوار غزه از زمان آغاز حملات رژیم اسرائیل پس از عملیات طوفان‌الاقصی تاکنون، از مرز ۲۴ هزار و ۷۰۰ تن فراتر رفته و شمار زخمی‌ها نیز به ۶۲ هزار و ۱۰۸ نفر رسیده‌است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv