حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در واکنش به ادامه حملات امریکا و بریتانیا به مواضع انصارالله یمن می‌گوید که به امریکا پیام و هشدار جدی داده‌اند که اقدام مشترک این کشور با بریتانیا در دریای سرخ و علیه یمن یک خطای استراتژیک است. وزارت دفاع امریکا از حمله جدید نیروهای این کشور و […]

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در واکنش به ادامه حملات امریکا و بریتانیا به مواضع انصارالله یمن می‌گوید که به امریکا پیام و هشدار جدی داده‌اند که اقدام مشترک این کشور با بریتانیا در دریای سرخ و علیه یمن یک خطای استراتژیک است.

وزارت دفاع امریکا از حمله جدید نیروهای این کشور و بریتانیا بر مواضع حوثی‌ها در یمن خبر داده‌است. پنتاگون در بیانیه‌ای نگاشته که جنگنده‌های این دو کشور در این حمله یک ذخیره‌گاه بزرگ سلاح، موشک و مرکز کنترل موشک‌های مربوط به حوثی‌های یمن را هدف قرار داده‎است. بر اساس این بیانیه مشترک، نیروهای امریکایی و بریتانیایی در چند روز گذشته ۸ حمله را با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا و‌هالند علیه مواضع حوثی‌ها در یمن انجام داده‌اند.

درهمین حال، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در واکنش جدید به حملات هوایی امریکا و بریتانیا به یمن می‌گوید که به امریکا پیام و هشدار جدی داده‌اند که اقدام مشترک این کشور با بریتانیا در دریای سرخ و علیه یمن، یک خطای استراتژیک است.

وزیر امور خارجه ایران تأکید می‌کند اقدام امریکا و انگلیس به مناطقی در یمن، تهدید صلح و امنیت در منطقه است و سبب تشدید دامنه جنگ خواهد شد.

از سوی هم، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن با تأکید بر تشدید حملات بر کشتی‌ها در دریای سرخ می‎گوید که یک کشتی امریکایی را هدف قرار داده‎اند: «ما یک کشتی باربری نظامی امریکایی را در خلیج عدن با موشک هدف قرار دادیم. نام این کشتی نظامی باربری «اوشن گس» است. پاسخ به هر گونه حمله امریکا و بریتانیا با هدف قرار دادن منابع تهدید در دریای سرخ و دریای عرب ادامه خواهد داشت. ما به اتخاذ همه اقدامات دفاعی و تهاجمی در چارچوب حق دفاع از یمن و تداوم حمایت از فلسطین ادامه خواهیم داد».

این در حالی‌است که رویترز نگاشته که اقدامات امریکا و بریتانیا از چند روز به این‌سو نتوانسته است، حملات حوثی‌ها علیه کشتی‌رانی در دریای سرخ را متوقف کند. حوثی‌ها که بر بیشتر یمن تسلط دارند، پس از حمله رژیم اسرائیل بر غزه، حملات‌شان بر کشتی‌ها در دریای سرخ را آغاز کرده‌اند. پس از حملات حوثی‌های یمن، کشتی‌های کانتینری در دریای سرخ متوقف یا مجبور به تغییر مسیر شده‌است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv