آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل باردیگر نسبت به افزایش حملات هوایی این رژیم بر غزه هشدار داد. دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که حمله احتمالی رژیم اسرائیل به منطقه رفح نوار غزه، اوضاع انسانی را وخیم می‌کند. دبیرکل سازمان ملل متحد همچنان نسبت به بحرانی شدن اوضاع در منطقه نیز هشدار داد. در یک‌صدوبیست‌وپنجمین روز […]

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل باردیگر نسبت به افزایش حملات هوایی این رژیم بر غزه هشدار داد. دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که حمله احتمالی رژیم اسرائیل به منطقه رفح نوار غزه، اوضاع انسانی را وخیم می‌کند. دبیرکل سازمان ملل متحد همچنان نسبت به بحرانی شدن اوضاع در منطقه نیز هشدار داد.

در یک‌صدوبیست‌وپنجمین روز از عملیات طوفان‌الأقصی، امریکا در حمایت از رژیم اسرائیل یکی از فرماندهان حزب‌الله عراق را به شهادت رساند. همچنان در بمباران منازل مسکونی در رفح واقع در جنوب نوار غزه نیز ۱۴ فلسطینی دیگر از جمله ۵ کودک به شهادت رسیدند.

در همین حال، آنتونی گوترش دبیرکل سازمان ملل نسبت به عواقب وخیم انسانی حمله احتمالی رژیم اسرائیل به منطقه رفح نوار غزه هشدار داد. گوترش در سخنرانی در مجمع عمومی این سازمان گفت که باید حملات بر غزه قطع و آتش‌بس فوری تأمین شود: «حملات احتمالی اسرائیل بر رفح موجب گسترده‌تر شدن ابعاد فاجعه انسانی موجود شده و ابعاد گسترده منطقه‌ای درپی خواهد داشت. باید فوراً در غزه آتش‌بس برقرار شده و تمامی اسیران نیز بدون پیش‌شرط آزاد شوند».

گوترش در سخنانش به ناآرامی‌ها و بحران‌های نقاط مختلف جهان پرداخت و گفت که اوضاع در منطقه وخیم است:« با انفجار نابرابری‌ها، صلح عادلانه از بین می‌رود. در سراسر جهان و در طیفی از مسائل، صلح قطعه گم‌شده است. مردم خواهان صلح و امنیت هستند. در اوکراین، من خواسته خود را برای صلح عادلانه و پایدار، مطابق با منشور و حقوق بین‌الملل – برای اوکراین، برای روسیه و برای جهان تکرار می‌کنم».

این در حالی‌است که وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از هفتم اکتبر تاکنون، بیش از ۲۷ هزار فلسطینی شهید ونزدیک به ۶۷ هزار تن دیگر هم زخمی شدند. پیش از این سخنگوی وزارت صحت فلسطین هشدار داد که محاصره و بمباران اطراف بیمارستان ناصر در غزه، جان بیماران، کادر پزشکی و ساکنان اطراف آن را تهدید می‌کند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv