رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین- حماس می‌گوید که حماس در مذاکره با رژیم اسرائیل انعطاف نشان می‌دهد و همزمان آماده ادامه نبرد است. در یک‌صدوچهل‌وششمین روز از عملیات طوفان‌الاقصی، نیروهای رژیم اسرائیل به بخش‌هایی مختلف از نوار غزه حمله کردند. براساس گزارش رسانه‌های فلسطینی، نیروهای این رژیم به اردوگاه‌های «النصیرات، البریج و الزهراء» […]

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین- حماس می‌گوید که حماس در مذاکره با رژیم اسرائیل انعطاف نشان می‌دهد و همزمان آماده ادامه نبرد است.

در یک‌صدوچهل‌وششمین روز از عملیات طوفان‌الاقصی، نیروهای رژیم اسرائیل به بخش‌هایی مختلف از نوار غزه حمله کردند. براساس گزارش رسانه‌های فلسطینی، نیروهای این رژیم به اردوگاه‌های «النصیرات، البریج و الزهراء» واقع در مرکز غزه حملات هوایی انجام داده‌اند که در اثر آن ۲۵ فلسطینی دیگر به شهادت رسیده‌اند. نیروهای این رژیم همچنان به بیش از ۳ منطقه در کرانه باختری یورش برده که در اثر آن یک‌ تن به شهادت رسیده و شماری نیز بازداشت شده‌اند.

در همین حال، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین- حماس باردیگر حملات هوایی رژیم اسرائیل در غزه را جنایت خواند و گفت که حماس در مذاکره با رژیم اسرائیل انعطاف نشان می‌دهد و همزمان آماده ادامه نبرد است: «هر انعطاف و نرمشی در مذاکرات از خود نشان داده‌ایم به‌دلیل نگرانی بابت ریخته‌ شدن خون فلسطینیان بوده و همزمان با آن برای دفاع از آن‌ها آماده بوده‌ایم. تهدید دشمن به ارتکاب جنایاتی تازه در رفح بیانگر خوی جنایت‌کارانه دشمن صهیونیستی و ارتش نازی آن است. جهان باید با تأمین پل‌های کمکی پایدار، از غزه در برابر توطئه گرسنگی و قحطی محافظت کند».

اسماعیل هنیه همچنین از همه فلسطینیان ساکن در قدس اشغالی و کرانه باختری خواست در روز اول ماه رمضان به سمت مسجدالاقصی راهپیمایی کنند. وی تأکید کرد که جهان به‌ویژه کشور‌های عربی با دشمن صهیونیستی مقابله کنند: «جهان و به‌ویژه کشور‌های عربی باید با دشمن مقابله و تجاوزاتش را مهار کنند و اجازه ندهند این مهاجم به شهر رفح حمله‌ور شود. از مردم مان در کرانه باختری و سرزمین‌های اشغالی و قدس اشغالی می‌خواهیم که از اولین روز ماه رمضان محاصره مسجدالاقصی را بشکنند».

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در بخشی از سخنانش تأکید کرد که دشمن در غزه در حال ارتکاب هولناک‌ترین جنایت‌ها است: «دشمن در غزه در حال ارتکاب هولناک‌ترین جنایت‌ها از جمله کشتار، آواره کردن مردم، شکنجه، گرسنگی و نسل‌کشی است. همه باید برای مقابله با توطئه سوق دادن غزه به سمت قحطی و گرسنگی و پایان دادن به رنج مردم فلسطین ابتکارعمل را به دست گیرند».

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنان می‌گوید که مقاومت طرح‌های دشمن برای کوچاندن فلسطینیان از غزه و شمال آن را ناکام گذاشت و هنوز ۷۰۰ هزار تن از فلسطینیان در این مناطق ثابت و پایدار هستند: «مقاومت امانت‌دار فداکاری‌ها و جانفشانی‌های ملت تا بیرون راندن اشغالگران خواهد بود و به اصول ملت و امت پایبند خواهد ماند. ارتش دشمن یکی از پست‌ترین ارتش‌هایی است که بشریت در طول تاریخ به خود دیده‌است. امت باید توطئه جنگِ به گرسنگی کشاندن مردم غزه و شمال آنرا به شکست بکشاند».

این در حالی‌است که مقام‌های صحی غزه اعلام کرده‌اند که شمار تلفات فلسطینی‌ها از آغاز حملات رژیم اسرائیل به غزه تا اکنون نزدیک به ۳۰ هزار تن رسیده‌است. براساس گزارش‌ها، دو‌سوم از قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. طبق آمار مقام‌های صحی غزه، شمار زخمیان حملات رژیم اسرائیل نیز نزدیک به ۷۰ هزار تن رسیده‌است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv