همزمان با حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه، وزارت خارجه ایران باردیگر این حملات را مصداق بارز جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی خواند. سخنگوی این وزارت با تأکید بر تأمین آتش‌بس فوری در غزه گفت که رژیم صهیونیستی به‌دلیل عدم تحقق اهداف اعلام شده خود، مایل به توقف حملات و برقراری آتش‌بس نیست. به […]

همزمان با حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه، وزارت خارجه ایران باردیگر این حملات را مصداق بارز جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی خواند. سخنگوی این وزارت با تأکید بر تأمین آتش‌بس فوری در غزه گفت که رژیم صهیونیستی به‌دلیل عدم تحقق اهداف اعلام شده خود، مایل به توقف حملات و برقراری آتش‌بس نیست. به گفته‌ی وی، این رژیم منافع خود را در دامن زدن به جنگ افروزی و ناامنی در منطقه جستجو می‌کند.

در یک‌صدوسی‌وهفتمین روز از عملیات طوفان‌الاقصی، نیروهای رژیم اسرائیل بر مناطق مختلف از نوار غزه حمله کردند که درپی این حملات تعدادی دیگر از فلسطینان شهید و زخمی شدند.

در همین حال، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست خبری هفته‌گی‌اش، باردیگر حملات هوایی رژیم اسرائیل بر نوار غزه را جنایت ضد بشر خواند و خواستار توقف این حملات شد. وی با تأکید بر تأمین آتش‌بس در غزه می‌گوید که رژیم اسرائیل به‌دلیل عدم تحقق اهداف اعلام شده خود، مایل به توقف حملات و تأمین آتش‌بس نیست. به گفته‌ی وی، این رژیم منافع خود را در دامن زدن به جنگ افروزی و ناامنی در منطقه جستجو می‌کند.

کنعانی تأکید کرد که امریکا مهم‌ترین و تنها کشوری است که در کنار رژیم اسرائیل، همچنان از ادامه جنگ حمایت می‌کند. به گفته‌ی وی، شورای امنیت سازمان ملل در سایه استفاده افراطی امریکا از حق وتو در تصویب قطعنامه برای برقراری آتش‌بس فوری تاکنون ناکام مانده‌است.

وی با اشاره به برگزاری نشست امنیتی مونیخ گفت که برگزارکنندگان این نشست در مسیر غلط حرکت می‌کنند و باید به‌جای دعودت از مقام‌های رژیم اسرائیل از نمایندگان ملت فلسطین دعوت می‌کردند.

آقای کنعانی همچنان در خصوص به شهادت رسیدن ۱۲۷ خبرنگار در غزه توسط رژیم اسرائیل گفت که شهادت خبرنگاران نشان می‌دهد که این رژیم از ارائه و انتشار واقعیت‌ها نگران است.

این در حالی‌است که وزارت صحت فلسطین در نواز غزه اعلام کرد که آمار کل شهدای نوار غزه به نزدیک به ۲۹ هزار و زخمی‌ها به حدود ۶۹ هزار تن رسیده‌است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv