قرار است شورای حکام سازمان انرژی اتمی در جلسه‌ای موضوع هسته‌ای ایران را مورد برسی قرار داده و در این خصوص بیانیه‌ای صادر کند. وزارت خارجه ایران در واکنش به‌این نشست اعلام کرد که همکاری ایران با آّژانس جریان دارد. ناصر کنعانی، سخنگوی این وزارت گفته است که گفت‌وگوهای میان ایران و آژانس بین‌المللی در […]

قرار است شورای حکام سازمان انرژی اتمی در جلسه‌ای موضوع هسته‌ای ایران را مورد برسی قرار داده و در این خصوص بیانیه‌ای صادر کند.

وزارت خارجه ایران در واکنش به‌این نشست اعلام کرد که همکاری ایران با آّژانس جریان دارد. ناصر کنعانی، سخنگوی این وزارت گفته است که گفت‌وگوهای میان ایران و آژانس بین‌المللی در چهارچوب بیانیه صادر شده این سازمان ادامه دارد تا موضوعات باقی‌مانده پادمانی حل گردد. وی از شورای حکام سازمان انرژی اتمی خواست که مستقلانه عمل کنند و تصمیم‌های خود را سیاسی نسازند.

وی در خصوص برجام گفت که جمهوری اسلامی ایران امیدوار است که همه طرف‌ها به‌این توافق برگردند و به‌تعهدات خود عمل کنند. وی افزود که جمهوری اسلامی ایران طبق رفتار طرف‌های برجام رفتار خود را تنظیم خواهد کرد و از حقوق ملت خود دفاع خواهد نمود.

ناصر کنعانی ژریم اسراییل را عامل بی‌ثباتی در منطقه خواند و افزود که این کشور و شماری از کشورهای غربی در اغتشاشات سال گذشته در داخل ایران دست داشته‌اند و در این قسمت سرمایه‌گذاری نموده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران تعرض به‌بخش کنسلی سفارت این کشور در پاریس را محکوم کرده و از افزود که در این رابطه یاداشت اعتراضی به‌مقام‌های فرانسه ارسال شده‌است.

قابل ذکر است که سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه روز شنبه هدف حمله قرار گرفت. بر اساس گزارش رسانه‌های بین‌المللی، در این حمله به‌کسی آسیب نرسیده اما دروازه پشتی ساختمان سفارت در آتش سوخته است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv