آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد باردیگر خواستار توقف جنگ و تأمین آتش‌بس در غزه شد. دبیر کل سازمان ملل متحد می‌گوید که در ۶ماه گذشته، جنگ اسرائیل منجر به مرگ‌ها و ویرانی‌ برای فلسطینی‌ها در غزه شده‌است. دبیر کل سازمان ملل متحد می‌گوید که افراد بی‌شماری از جمله زنان و کودکان زیادی با بی‌رحمی […]

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد باردیگر خواستار توقف جنگ و تأمین آتش‌بس در غزه شد. دبیر کل سازمان ملل متحد می‌گوید که در ۶ماه گذشته، جنگ اسرائیل منجر به مرگ‌ها و ویرانی‌ برای فلسطینی‌ها در غزه شده‌است.

دبیر کل سازمان ملل متحد می‌گوید که افراد بی‌شماری از جمله زنان و کودکان زیادی با بی‌رحمی کشته شدند. وی تأکید کرد که کودکان در غزه به خاطر نبود غذا و آب در حال جان باختن هستند. او همچنان بر آزادی بدون قیدوشرط اسیران تأکید کرد: «افراد بی‌شماری از جمله زنان و کودکان زیادی با بی‌رحمی کشته شدند. من خواستار آزادی بی‌قیدوشرط همه اسرا هستم من با بسیاری از خانواده‌های این اسرا و همچنین اسرای سابق دیدار کردم. من اضطراب و نگرانی و درد عمیق آن‌ها را هر روز درک می‌کنم».

گوترش می‌گوید که در ۶ ماه گذشته، جنگ اسرائیل منجر به مرگ‌ها و ویرانی‌های بی‌شماری برای فلسطینی‌ها در غزه شده‌است. وی همچنان می‌گوید که در حال حاضر به حقوق بشر بین‌المللی حرمت گذاشته نمی‌شود: «بیش از ۳۲ هزار تن کشته شدند و بیش از ۷۵ هزار تن زخمی شدند. بیشتر آن‌ها زنان و کودکان هستند. زندگی متلاشی شده‌است. احترام به حقوق بشر بین‌الملل ویران شده‌است».

دبیرکل سازمان ملل متحد در بخشی از سخنانش از رژیم اسرائیل خواست که به کامیون‌های حامل مواد غذایی اجازه ورد به غزه را بدهند: «من در جریان بازدید از گذرگاه رفح در ۱۰ روز پیش، با امدادگران کهنه‌کار دیدار داشتم که به من گفتند بحران و رنج در غزه با هیچ‌کدام از آن‌هایی که تا به حال دیده‌اند، شباهتی ندارد. چیزی که من در گذرگاه رفح دیدم، صفوف طولانی کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه بود که همچنان با موانع پشت سر هم روبه‌رو هستند. وقتی امروز دروازه‌های ورودی بسته شده‌است، در‌های گرسنگی باز است. بیش از یک میلیون تن با گرسنگی فاجعه‌بار روبه‌رو هستند».

دبیر کل سازمان ملل متحد همچنان می‌گوید که هیچ چیزی مجازات جمعی مردم فلسطین را توجیه نمی‌کند: «جنگ در غزه به‌لحاظ سرعت، حجم و وجهه غیرانسانی، مرگ‌بارترین مناقشه برای غیرنظامیان، کارکنان امدادی، خبرنگاران، کارکنان دیگر و همکاران ما تلقی می‌شود. حدود ۱۹۶ امدادگر از جمله بیش ۱۷۵ تن از اعضای کارکنان ما در سازمان ملل کشته شدند. بیشتر این افراد در آنروا، سنگ بنای کمک‌های امدادی در غزه خدمت می‌کردند. دیگران، شامل همکاران ما در برنامه جهانی غذا و همچنین گروه‌های بشردوستانه شامل پزشکان بدون مرز، هلال احمر و همین چند روز پیش آشپزخانه مرکزی جهانی بودند».

این در حالیست که براساس آمار وزارت صحت فلسطین در نوار غزه، آمار شهدای نوار غزه به ۳۳ هزار و ۹۱ تن و شمار زخمی‌ها نیز به ۷۵ هزار و ۷۵۰ تن افزایش یافته‌است. براساس اعلام این وزارت، بیش از ۷۰ درصد قربانیان حملات ارتش رژیم اسرائیل زنان و کودکان هستند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv