تیم‌های بایرن مونیخ و دورتموند که تقابل‌شان در فوتبال جهان به درکلاسیکر شهره است، دیشب (شنبه، ۱۱ حمل) برگزارکننده حساس‌ترین دیدار هفته بیست‌وهفتم مسابقات فوتبال بوندس‌لیگای آلمان در ورزشگاه آلیانتس آره‌نا بودند. دورتموند که در ۱۱ درکلاسیکر اخیر متحمل ۱۰ باخت شده و تنها به یک پیروزی رسیده بود، در مسابقه دیشب  به مراتب بهتر […]

تیم‌های بایرن مونیخ و دورتموند که تقابل‌شان در فوتبال جهان به درکلاسیکر شهره است، دیشب (شنبه، ۱۱ حمل) برگزارکننده حساس‌ترین دیدار هفته بیست‌وهفتم مسابقات فوتبال بوندس‌لیگای آلمان در ورزشگاه آلیانتس آره‌نا بودند.

دورتموند که در ۱۱ درکلاسیکر اخیر متحمل ۱۰ باخت شده و تنها به یک پیروزی رسیده بود، در مسابقه دیشب  به مراتب بهتر از شاگردان توخل بازی کرد و در نهایت به برتری ۲ بر صفر دست یافت.

برای دورتموند در این بازی کریم ادیمی در دقیقه ۱۰ و یولیان ریرسون در دقیقه ۸۳ موفق به گلزنی شدند تا تیم‌شان با ۵۳ امتیاز به رتبه چهارم جدول رده‌بندی بوندس‌لیگا صعود کند.

برای نخستین بار طی ۱۴ سال گذشته، بایرن مونیخ و دورتموند در حالی به مصاف هم رفتند که یکی از این دو تیم در صدر جدول حضور نداشت و در نهایت این شاگردان ترزیچ بودند که فاتح درکلاسیکر ۱۳۵ شدند.

حالا و با این باخت که پنجمین شکست بایرن مونیخ در فصل جاری بوندس‌لیگا بود، تیم تحت هدایت توخل ۶۰ امتیازی ماند و اختلاف امتیازش با بایرلورکوزن صدرنشین در پایان هفته بیست‌وهفتم این مسابقات به عدد ۱۳ رسید.

با این نتایج بایرلورکوزن با سه پیروزی دیگر قهرمانی خود در فصل ۲۴-۲۰۲۳ بوندس‌لیگای یک آلمان را قطعی خواهد کرد و رسماً به سلطه ۱۱ ساله بایرن مونیخ در این رقابت‌ها پایان خواهد داد.

دردیگردیدار حساس بایرلورکوزن صدرنشین در خانه مقابل هوفنهایم صف‌آرایی کرد و در حالی که تا دقیقه ۸۸ با یک گل باخته بود، در پایان به برتری ۲ بر یک دست یافت.

بایرلورکوزن با برتری در این بازی ۷۳ امتیازی شد و اختلاف امتیاز خود با بایرن مونیخ تیم دوم جدول رده‌بندی بوندس‌لیگا را به عدد ۱۳ رساند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv