در پایان شب اول از دور دهم دیدارهای مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴، شب گذشته پنج مسابقه در گروه‌های A و J برگزار شد که در آنها تیم‌های ملی اسپانیا و پرتگال مقابل رقبای خود به برتری رسیدند. در گروه A که پیش از این تیم‌های ملی اسپانیا و اسکاتلند از آن صعود کرده بودند، تیم […]

در پایان شب اول از دور دهم دیدارهای مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴، شب گذشته پنج مسابقه در گروه‌های A و J برگزار شد که در آنها تیم‌های ملی اسپانیا و پرتگال مقابل رقبای خود به برتری رسیدند.

در گروه A که پیش از این تیم‌های ملی اسپانیا و اسکاتلند از آن صعود کرده بودند، تیم ملی اسپانیا میهمانش گرجستان را با نتیجه ۳ بر یک شکست داد. رابین لونرمن در دقیقه ۴ گل نخست را برای اسپانیایی‌ها زد. شش دقیقه بعد خویچا کوارتسخلیا ستاره باشگاه ناپولی کار را برای گرجستان به تساوی کشاند. در ادامه اما فران تورس در دقیقه ۵۵ و لوکا لوچوشویلی ۷۲ (گل به خودی) دو بار دیگر دروازه گرجستان را باز کردند. در بازی همزمان نیز تیم ملی اسکاتلند در خانه برابر نروژ به تساوی ۳-۳ بسنده کرد.

دو بازی در گروه F برگزار شد که در مهمترین بازی تیم ملی بلجیم میهمانش آذربایجان را با نتیجه ۵ بر صفر در هم کوبید.در این بازی که آذربایجانی‌ها از دقیقه ۲۴ آن با اخراج سیلوستره ۱۰ نفره به کار خود ادامه دادند، روملو لوکاکو ۴ بار در دقایق ۱۷، ۲۶، ۳۰ و ۳۷ و لئاندرو تروسار در دقیقه ۹۰ برای شیاطین سرخ گلزنی کردند.در بازی همزمان سویدن در خانه با نتیجه ۲ بر صفر از سد استونی گذشت. کلیسون در دقیقه ۲۲ و امیل فورسبرگ در دقیقه ۵۵ گل‌های سوئد را در این بازی به ثمر رساندند.

در گروه J نیز سه دیدار برگزار شد که در مهمترین آنها تیم ملی پرتگال برابر میهمانش ایسلند با نتیجه ۲ بر صفر به برتری رسید. برونو فرناندز در دقیقه ۳۷ و ریکاردو هورتا در دقیقه ۶۶ گل‌های پرتگال را به ثمر رساندند. با این نتیجه پرتغال دهمین برد متوالی‌اش در این رقابت‌ها را هم کسب کرد و با حداکثر امتیازات (۳۰ امتیاز) به کار خود در مرحله انتخابی پایان داد. پرتغالی‌ها پیش از این صعودشان به‌عنوان سرگروه را مسجل کرده بودند.

اسلواکی تیم دوم جدول گروه J نیز که پیش از این صعودش قطعی شده بود، میزبان خود تیم بوسنی و هرزگوین را با نتیجه ۲ بر یک از پیش رو برداشت. در بازی دیگر این گروه تیم ملی لیختن‌اشتاین در خانه با یک گل به لوکزامبورگ باخت.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv