فدراسیون فوتبال فلسطین با ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) خواستار قرار گرفتن موضوع تحریم‌های احتمالی علیه اسرائیل در دستور کار کنگره آینده این سازمان شد. هفتاد‌و‌چهارمین کنگره فیفا از ۱۳ تا ۱۷ می (۲۴ تا ۲۷ ثور) برگزار می‌شود. طرف فلسطینی از فیفا می‌خواهد که سه پیشنهاد به شرح زیر را به دستور […]

فدراسیون فوتبال فلسطین با ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) خواستار قرار گرفتن موضوع تحریم‌های احتمالی علیه اسرائیل در دستور کار کنگره آینده این سازمان شد.

هفتاد‌و‌چهارمین کنگره فیفا از ۱۳ تا ۱۷ می (۲۴ تا ۲۷ ثور) برگزار می‌شود. طرف فلسطینی از فیفا می‌خواهد که سه پیشنهاد به شرح زیر را به دستور کار کنگره اضافه کند:

  1. ۱. اتخاذ تحریم‌های مناسب علیه تیم‌های اسرائیلی در سطوح ملی و باشگاهی با اثرگذاری فوری در رابطه با نقض قوانین ناشی از اقدامات اسرائیل در فلسطین؛ به ویژه در نوار غزه.
  2. ۲. فوراً به نقض قوانین فیفا توسط اتحادیه فوتبال اسرائیل (IFA) – در گنجاندن تیم‌های مستقر در قلمرو فدراسیونی دیگر (فلسطین) در لیگ خود – واکنش نشان دهید.
  3. ۳. به شکست مکرر IFA در اقدام علیه تبعیض و نژادپرستی رسیدگی کنید.

علاوه بر این خاطرنشان می‌کند که در نتیجه اقدامات نظامیان اسرائیلی، تمام زیرساخت‌های فوتبال در نوار غزه یا تخریب شده یا آسیب جدی دیده است؛ از جمله ورزشگاه تاریخی الیرموک که به اردوگاه تبدیل شده است.

پیش از این ۱۲ کشور خاورمیانه از جمله ایران از فیفا خواسته بودند تا تمامی تیم‌های اسرائیلی را به دلیل عملیات در نوار غزه از مسابقات بین‌المللی حذف کند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv