تیم فوتبال کوریای جنوبی با برتری مقابل عربستان در ضربات پنالتی به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرد. تیم‌های ملی فوتبال عربستان و کوریای جنوبی دیشب و در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، در ورزشگاه اجوکیشن سیتی مقابل هم قرار گرفتند که این بازی در ضربات پنالتی به برتری ۴ […]

تیم فوتبال کوریای جنوبی با برتری مقابل عربستان در ضربات پنالتی به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرد.

تیم‌های ملی فوتبال عربستان و کوریای جنوبی دیشب و در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، در ورزشگاه اجوکیشن سیتی مقابل هم قرار گرفتند که این بازی در ضربات پنالتی به برتری ۴ بر ۲  کوریای جنوبی مقابل عربستان انجامید.

بازی در ۹۰ دقیقه نتیجه‌ای جز تساوی یک – یک نداشت تا وقت‌های اضافه و در ادامه ضربات پنالتی تیم پیروز میدان را مشخص کند.

نیمه اول این مسابقه گلی در بر نداشت، اما با شروع نیمه دوم ورق برگشت و خیلی زود تیم عربستان روی اشتباه مدافعان کوریا در دقیقه ۴۶ توسط عبدالله هادی ردیف به گل برتری دست یافت.

بعد از این گل شاگردان روبرتو مانچینی رو به دفاع آوردند و کوریای جنوبی با صبر و حوصله دنبال زدن گل مساوی بود.

تا ۱۰ دقیقه پایانی، بازی با همین روند دنبال شد و عربستان به خوبی دفاع می‌کرد، اما حملات بی‌امان شاگردان یورگن کلینزمن بالاخره در دقیقه ۹+۹۰ جواب داد و گوئه سونگ چو گل مساوی را به ثمر رساند تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود.

در اولین ۱۵ دقیقه اضافه بازی عربستان در شوک گل تساوی کره بود و شاگردان کلینزمن باز هم با صبر و حوصله این بار دنبال گل برتری بودند.

در ۱۵ دقیقه اول وقت‌های اضافه توپی از خط دروازه‌ها نگذشت، اتفاقی که در نیمه دوم وقت‌های اضافه نیز تکرار شد تا ضربات پنالتی تیم پیروز میدان را مشخص کند.

براساس این گزارش، در ضربات پنالتی کوریای جنوبی با نتیجه ۴ بر ۲ پیروز شد و ضمن حذف یکی از مدعیان جام هجدهم به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌ها رسید.

کوریای جنوبی روز ۱۳ دلو و از ساعت ۲۰ در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف تیم استرالیا می‌رود.

در روز پایانی دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌ها، امروز، جاپان و بحرین از ساعت ۱۶ به مصاف هم می‌روند و از ساعت ۲۰:۳۰ هم تیم ملی ایران با سوریه بازی می‌کند تا تکلیف ۸ تیم صعود کننده به یک‌چهارم نهایی مشخص شود.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv