کوریای‌شمالی اعلام کرد موشک‌های کروز مجهز به کلاهک‌های جدید «فوق‌العاده بزرگ» و همچنین نوع جدیدی از موشک‌های ضد هوایی را آزمایش کرده و این امر باعث افزایش موج نمایش‌های تسلیحاتی و مایه نگرانی کوریای‌جنوبی شده است. گزارش امروز (شنبه ۱۴ دلو) رسانه دولتی کوریای‌شمالی موسوم به «کی‌سی‌ان‌ای» یک‌روز پس از آن منتشر شد که ارتش […]

کوریای‌شمالی اعلام کرد موشک‌های کروز مجهز به کلاهک‌های جدید «فوق‌العاده بزرگ» و همچنین نوع جدیدی از موشک‌های ضد هوایی را آزمایش کرده و این امر باعث افزایش موج نمایش‌های تسلیحاتی و مایه نگرانی کوریای‌جنوبی شده است.

گزارش امروز (شنبه ۱۴ دلو) رسانه دولتی کوریای‌شمالی موسوم به «کی‌سی‌ان‌ای» یک‌روز پس از آن منتشر شد که ارتش کوریای‌جنوبی اعلام کرد کوریای‌شمالی را حین پرتاب چندین موشک کروز به سمت آب‌های نزدیک سواحل غربی خود شناسایی کرد. این چهارمین دور پرتاب چنین تسلیحاتی در این کشور در سال ۲۰۲۴ است.

عکس‌های کوریای‌شمالی از این آزمایش نشان می‌دهد که یک موشک کروز مناسب پرواز در ارتفاع کم، به هدفی که در ساحل ساخته شده بود، اصابت کرد و همچنین پرتابه دیگر از سطح به هوا شلیک شد. کوریای‌شمالی با اعلام توسعه کلاهک‌های بزرگ‌تر برای موشک‌های کروز، تلاش دارد تا بر این نکته تاکید کند که این موشک‌ها برای مسلح شدن به سلاح‌های هسته‌ای در نظر گرفته شده‌اند.

آژانس رسمی کوریای‌شمالی، تعداد موشک‌های آزمایش شده یا جزئیات عملکرد آنها را مشخص نکرد. این آژانس خبری گفت که این آزمایش‌ها بخشی از «فعالیت‌های عادی» کشورش برای توسعه نظامی است و بر امنیت همسایگان تاثیری نمی‌گذارد.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv