در ادامه واکنش‌ها در برابر اهانت به‌قرآنکریم در سویدن و دانمارک، حزب‌الله لبنان این اقدام را به‌شدت تقبیح کرد. سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی به‌مناسبت عاشورای حسینی گفته است که دولت‌‌های سویدن، دانمارک و همه جهان باید بدانند که امت اسلامی هرگز توهین به‌نمادها و مقدسات اسلامی را تحمل نخواهند کرد. وی افزود که […]

در ادامه واکنش‌ها در برابر اهانت به‌قرآنکریم در سویدن و دانمارک، حزب‌الله لبنان این اقدام را به‌شدت تقبیح کرد.

سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی به‌مناسبت عاشورای حسینی گفته است که دولت‌‌های سویدن، دانمارک و همه جهان باید بدانند که امت اسلامی هرگز توهین به‌نمادها و مقدسات اسلامی را تحمل نخواهند کرد. وی افزود که کشورهای اسلامی و وزیران خارجه آنان باید تصمیمات قاطعی در مورد اهانت به‌قرانکریم اتخاذ کنند: ″کشورهای اسلامی باید پیامی قاطع به دانمارک و سویدن بفرستند مبنی بر اینکه تجاوز مجدد به مقدسات اسلامی، منجر به قطع روابط دیپلماتیک و اقتصادی می‌ شود. اگر دولت‌‌های سویدن و دانمارک این تجاوزات را متوقف نکنند، جهان خواهد دید که این جوانان مسلمان چگونه برای فداکاری در راه دفاع از قرآن آماده ‌اند و در میدان حاضر می‌شوند.

دبیرکل جزب‌الله لبنان تجاوز شهرت نشینان رژیم اسراییل بر مسجد الاقصی و شماری از اردوگاه‌های فلسطینیان را به‌شدت محکوم کرده و تاکید کرده است که در برابر این تجاوزها خاموش نخوهند ماند و از ملت و دولت فلسطین به‌گونه قاطع دفاع خواهند کرد. وی جنگ فلسطین را جنگ همه کشورهای اسلامی و مسلمانان خواند و از کشورهای اسلامی خواست که در برابر رژیم اسراییل موضع مشترک داشته باشند: ″رژیم صهیونیستی نهادی باطل و ریشه فساد در منطقه ما و یک غده سرطانی است. همه آزادگان جهان وظیفه دارند ملت مظلوم و صبور فلسطین را یاری دهند و از آنها حمایت کنند. ما در حزب‌‌الله و مقاومت اسلامی لبنان تاکید داریم که با همه توان خود در کنار ملت فلسطین ایستاده‌‌ایم و نبرد ما با دشمن صهیونیستی یک نبرد واحد است و آینده‌ای واحد با فلسطینیان داریم.

این گفته‌ها در حال بیان می‌شود که دو روز قبل صدها شهرک نشین اسراییلی با حمایت وزیر امنیت داخلی رژیم اسراییل بر مسجدالاقصی تجاوز کرده و شماری از جوانان فلسطینی را لت‌وکوب کردند.