در ادامه حمله نیروهای رژیم اسراییل بر جنین در کرانه باختری، تعداد شهدا به ۱۰ تن افزایش یافته است. نیروهای اسراییلی در یکی از بزرگ‌ترین عملیات‌ خود در کرانه باختری طی ۲۰ سال گذشته، شهر جنین را مورد حملات پهپادی قرار داده‌ اند. در همین‌حال، جنبش‌های مقاومت فلسطین با جنایت بشری خواندن این حمله، بر […]

در ادامه حمله نیروهای رژیم اسراییل بر جنین در کرانه باختری، تعداد شهدا به ۱۰ تن افزایش یافته است. نیروهای اسراییلی در یکی از بزرگ‌ترین عملیات‌ خود در کرانه باختری طی ۲۰ سال گذشته، شهر جنین را مورد حملات پهپادی قرار داده‌ اند.

در همین‌حال، جنبش‌های مقاومت فلسطین با جنایت بشری خواندن این حمله، بر انتقام گیری از رژیم اسراییل تاکید کردند. همچنان نخست‌وزیر دولت تشکیلات خودگردان فلسطین، از تمامی کشورهای جهان و سازمان‌‌های بین‌‌المللی خواست که جلوی تجاوزات رژیم اسراییل را بگیرند.

ارتش رژیم اسراییل در دومین روز از حمله به جنین، شماری از فلسطینیان را از اردوگاه این منطقه اخراج و ده‌‌ها تن را بازداشت کرد. هلال احمر فلسطین با بیان اینکه پیکر شهیدی دیگر در خیابان حیفا جنین پیدا شده، از افزایش شمار شهدای این رویداد خبر داد. این حمله با واکنش‌های گسترده مواجه شده‌است.

محمد اشتیه، نخست‌وزیر دولت تشکیلات خودگردان فلسطین، از تمامی کشورهای جهان و سازمان‌‌های بین‌‌المللی خواست که جلوی تجاوزات رژیم اسراییل را بگیرند: ″دولت اسراییل که می‌‌خواهد مناقشه با ما را از طریق تجاوز حل کند، می‌داند که پیروزی از آن مردم ستمدیده‌ای است که برای آزادی و استقلال خود می‌جنگند، و این نشان می‌دهد که این تجاوز حلقه تکمیلی تروریسم و تجاوزات شهرک‌نشینان تندرو است″.

از سویی‌هم، زیادالنخاله دبیرکل جهاد اسلامی اسلامی فلسطین اعلام کرد که انتقام خون شهدا را می‌گیرند: ″مقاومت و سرایا القدس به‌وظیفه خود برای توقف این کشتار ادامه خواهند داد. آنچه در جنین در جریان است کشتاری است که دشمن علیه ملت فلسطین انجام می‌دهد.″

همچنان طلال ابوظریفه از رهبران جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین تاکید کرد که شهر جنین بیش از یک نبرد را تحمل کرد و با استواری مردم و مقاومت دلیرانه خود در برابر اشغال‌گری قرار گرفت: ″اشغال‌گری صهیونیستی نه می‌تواند مقاومت را متوقف کند و نه می‌تواند اراده مردم ما در جنین را بشکند. مردم ما در جنین در مقابله با اشغال‌گری و طرح‌های آن با هدف گسترش الحاق و شهرک‌‌سازی و مسدود کردن امکان تشکیل کشور مستقل فلسطین با پایتختی بیت‌المقدس به‌پیش خواهند رفت″.

خالد‌البطش رهبر جنبش جهاد اسلامی از همه میان‌جیگران بین‌المللی خواست تا قبل از محاصره جنین برای توقف تجاوزات به جنین اقدام کنند: ″دشمن صهیونیستی با هدف شکستن مقاومت و انتقال بحران داخلی خود به مردم فلسطین به‌ویژه در شهر جنین و در کرانه باختری رود اردن تجاوز بزرگی را انجام می‌دهد. جهاد اسلامی جنین را تنها نخواهد گذاشت و اجازه نخواهد داد مقاومت در آنجا شکسته شود″.

این در حالی‌است که لبنان ضمن محکوم کردن جنایت ها علیه مردم فلسطین در جنین از جامعه بین‌المللی خواست تا برای توقف تجاوز رژیم اسراییل، این رژیم را تحت فشار قرار دهد.