رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و گفت‌وگو کرد. آقای اردوغان پس از این دیدار، با حضور در نشست خبری مشترک در مورد این دیدار به‌رسانه‌ها معلومات ارایه کرد. رییس‌جمهور ترکیه تاکید کرد که تشکیل دولت مستقل فلسطین برای صلح‌و‌ثبات کل منطقه ضروری است: ″تشکیل دولت مستقل فلسطین […]

رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و گفت‌وگو کرد.

آقای اردوغان پس از این دیدار، با حضور در نشست خبری مشترک در مورد این دیدار به‌رسانه‌ها معلومات ارایه کرد. رییس‌جمهور ترکیه تاکید کرد که تشکیل دولت مستقل فلسطین برای صلح‌و‌ثبات کل منطقه ضروری است:تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی و بر اساس پارامترهای سازمان ملل و مرزهای ۱۹۶۷، برای صلح‌وثبات کل منطقه ضروری است. اقداماتی که هدفشان تغییر وضعیت تاریخی اماکن مقدس به‌ویژه مسجدالاقصی است را نمی‌پذیریم. اتحاد و آشتی میان برادران فلسطینی‌ ما یکی از عناصر اصلی این روند است″.

رییس‌جمهور ترکیه در این نشست مشترک خبری همچنان تاکید کرد که نگران تخریب، گسترش شهر ک‌سازی غیرقانونی و خشونت شهرک ‌نشینان علیه مردم فلسطین اند: ″تحولات فلسطین را از نزدیک پیگیری می‌کنیم. ما عمیقاً نگران تخریب، گسترش شهرک‌سازی غیرقانونی و خشونت شهرک‌نشینان هستیم. تنها راه رسیدن به صلح عادلانه و پایدار در منطقه، دفاع از چشم انداز راه حل دو دولتی است.

وی با بیان اینکه هلال احمر و سازمان‌های مدنی ترکیه به ارایه کمک‌های بشردوستانه به فلسطین ادامه می‌دهند، گفت که کشورش به دفاع از آرمان فلسطین به‌قوی‌ترین شکل ممکن ادامه خواهد داد و از هر تلاشی برای افزایش امنیت و رفاه مردم فلسطین حمایت خواهد کرد.