رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه در ضیافت شامی که توسط کمیته راهبری ملی ترکیه- آمریکایی در نیویورک برگزار شد، تاکید کرد که این کشور به تلاش‌‌های خود برای حل‌وفصل مناقشه اوکراین از راه دیپلماتیک ادامه می‌‌دهد. وی همچنین ابراز اطمینان کرد که هیچ بازنده‌ای در روند صلح وجود ندارد: ″موضع گیری ما کاملا روشن است، […]

رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه در ضیافت شامی که توسط کمیته راهبری ملی ترکیه- آمریکایی در نیویورک برگزار شد، تاکید کرد که این کشور به تلاش‌‌های خود برای حل‌وفصل مناقشه اوکراین از راه دیپلماتیک ادامه می‌‌دهد.

وی همچنین ابراز اطمینان کرد که هیچ بازنده‌ای در روند صلح وجود ندارد: ″موضع گیری ما کاملا روشن است، ما به موفقیت راه دیپلماتیک در این راستا اطمینان داریم. ما با این باور به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم که صلح در اوکراین بازنده‌ای نخواهد داشت.

درهمین‌حال، ولادیمیر زلنسکی، رییس‌‌جمهور اوکراین تاکید کرد که درگیری نظامی در این کشور با انتقال بخشی از سرزمین‌‌هایش پایان نخواهد یافت. وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس، در پاسخ به این سوال که آیا برای صلح آماده است بخشی از این سرزمین را به‌طرف روسی واگذار کند، گفت این سرزمین ماست و آن را به‌کسی نخواهند داد. علاوه بر این، به گفته زلنسکی، ضد حمله ارتش اوکراین پس از پایان شرایط جوی مساعد همچنان ادامه خواهد یافت: ″ما باید پیش روی کنیم. شرایط آب و هوایی، رسیدن فصل پاییز و چنین بهانه‌هایی را فراموش کنید. آنها در اهداف ما تاثیر نخواهد داشت.

همچنان دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری پیشین امریکا در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی اعلام کرد که اوکراین در درگیری نظامی با روسیه در حال شکست خوردن است، اما رسانه‌‌های آمریکایی در مورد آن چیزی نمی‌نویسند: ″من این را به شما می‌گویم: چیزی در حال رخ دادن است که اصلا برای اوکراین خوب نیست. زیرا رسانه‌ها دیگر درباره جنگ گزارش نمی‌دهند. رسانه‌های دروغ پرداز ما دیگر درباره جنگ گزارش نمی‌دهند. شما پیام‌های زیادی پیدا نخواهید کرد. این بدان معناست که اوکراین در حال شکست خوردن است.

این در حالی‌است که جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف، مدعی شد که امریکا حملات اوکراین به اهدافی واقع در خاک روسیه را تشویق نمی‌‌کند، زیرا چنین اقداماتی ممکن است منجر به تشدید درگیری شود. کربی در عین‌حال، یادآور شد که ولادیمیر زلنسکی، رییس‌‌جمهور اوکراین خودش تصمیم می‌گیرد که به کجا حمله کند.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv