وزیر امور خارجه ارمنستان، اعلام کرد که ایروان در حال بررسی درخواست عضویت در اتحادیه اروپا است. آرارات میرزویان روز گذشته در مصاحبه با شبکه تلویزیونی تی آر تی ترکیه  گفت که امروزه فرصت‌‌های جدید زیادی در ارمنستان مورد بحث قرار می‌‌گیرد که عضویت در اتحادیه اروپا از جمله آن‌هاست. جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه […]

وزیر امور خارجه ارمنستان، اعلام کرد که ایروان در حال بررسی درخواست عضویت در اتحادیه اروپا است.

آرارات میرزویان روز گذشته در مصاحبه با شبکه تلویزیونی تی آر تی ترکیه  گفت که امروزه فرصت‌‌های جدید زیادی در ارمنستان مورد بحث قرار می‌‌گیرد که عضویت در اتحادیه اروپا از جمله آن‌هاست.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، پیشتر در ملاقات با میرزویان بر همکاری امنیتی و دفاعی اتحادیه اروپا با ارمنستان تاکید کرده بود.

وی با تأکید بر تعهد کامل اتحادیه اروپا برای ایجاد صلح پایدار در منطقه قفقاز جنوبی بر اساس به رسمیت شناخته شدن حاکمیت، خطوط مرزی و تمامیت ارضی ارمنستان و جمهوری آذربایجان، یادآور شد: «اتحادیه اروپا بر تعهد خود به گسترش همکاری‌های امنیتی و دفاعی با ایروان پایبند است».

واهان کاستانیان معاون وزیر امور خارجه ارمنستان نیز به رویترز گفته بود: «ایروان دارای اراده سیاسی برای عادی ‌سازی روابط با جمهوری آذربایجان بر اساس اصولی است که پیشتر میان طرفین توافق شده بود».

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv