دولت آلمان اعلام کرد یک بسته کمک نظامی جدید را در اختیار ارتش اوکراین خواهد گذاشت. آن‌گونه که در وب‌سایت دولت آلمان آمده، کمک تسلیحاتی جدید آلمان به اوکراین شامل ۱۷۵۰ گلوله ۱۵۵ میلیتری توپخانه، ۱۰ هواپیمای بدون سرنشین شناسایی با قطعات آن، ۶ موتر گشت‌زنی، ۸ کامیون زتروس، ۱۰ هزار جعبه کمک‌های اولیه، تجهیزات […]

دولت آلمان اعلام کرد یک بسته کمک نظامی جدید را در اختیار ارتش اوکراین خواهد گذاشت.

آن‌گونه که در وب‌سایت دولت آلمان آمده، کمک تسلیحاتی جدید آلمان به اوکراین شامل ۱۷۵۰ گلوله ۱۵۵ میلیتری توپخانه، ۱۰ هواپیمای بدون سرنشین شناسایی با قطعات آن، ۶ موتر گشت‌زنی، ۸ کامیون زتروس، ۱۰ هزار جعبه کمک‌های اولیه، تجهیزات پزشکی و ۳۰ نارنجک‌انداز خودکارجی‌ام‌جی است.

این در حالی‌است که نشریه فایننشال‌تایمز به نقل از منابع آگاه اعلام کرد اتحادیه اروپا احتمالاً نمی‌تواند کمک‌های مالی و نظامی وعده ‌داده‌شده به اوکراین را برآورده کند. این نشریه دراین‌باره افزود که اوکراین ممکن است به‌دلیل بحران بودجه در آلمان و تقویت مواضع احزاب راست افراطی در اروپا، ۵۰ میلیارد یورو وعده داده‌شده را از اتحادیه اروپا دریافت نکند.

اختلافات درون اتحادیه اروپا بر سر پول و آینده اوکراین، وعده‌های مهمی را که ماه‌ها پیش به کی‌یف داده شده بود، به خطر می‌اندازد، درست زمانی که جریان حمایت مالی و نظامی امریکا از اوکراین در کنگره‌ای که از نظر سیاسی تقسیم شده بود، ناگهان متوقف شد.

به گفته این منابع آگاه، در آستانه نشست سران اتحادیه اروپا در ۱۴-۱۵ دسامبر در بروکسل، اعضای این اتحادیه تا رسیدن به توافق بر سر تکمیل بودجه مشترک اتحادیه از جمله کمک ۵۰ میلیارد یورویی به اوکراین، فاصله دارند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv