نشست سران بیست کشور صنعتی جهان یا جی ۲۰ روز 〈شنبه، ۱۸ سنبله〉 در هند برگزار شد. اعضای این سازمان برخلاف نشست‌های قبل، در بیانیه پایانی خود حمله روسیه به‌اوکراین را نکوهش ننموده‌اند که این موضوع باعث خشم مقام‌های کی‌یف شده‌است. وزارت خارجه اوکراین در بیانیه‌ای به‌دلیل عدم وجود هیچ نوع عبارت محکوم کننده‌ای علیه […]

نشست سران بیست کشور صنعتی جهان یا جی ۲۰ روز 〈شنبه، ۱۸ سنبله〉 در هند برگزار شد.

اعضای این سازمان برخلاف نشست‌های قبل، در بیانیه پایانی خود حمله روسیه به‌اوکراین را نکوهش ننموده‌اند که این موضوع باعث خشم مقام‌های کی‌یف شده‌است. وزارت خارجه اوکراین در بیانیه‌ای به‌دلیل عدم وجود هیچ نوع عبارت محکوم کننده‌ای علیه روسیه انتقاد کرده است. از سوی دیگر، ولادیمیر زلنسکی در پیام ویدیویی از تلاش‌های این کشور برای محافظت از منابع تولید انرژی این کشور خبرداده است. وی گفته است که بزودی چندین دستگاهی سیستم دافع هوایی جی پارد آلمانی را دریافت خواهند کرد: ″می‌خواهم از شرکای خود تشکر کنم. توافق دیگری وجود دارد؛ اوکراین برای محافظت از شبکه انرژی خود جی پاردهای بیشتری دریافت خواهد کرد. ما تمام نیروها را برای افزایش عرضه سیستم‌های مختلف پدافند هوایی و حفاظت فیزیکی تأسیسات انرژی بسیج می‌کنیم.

در این حال سرگی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه اعلام کرد که غرب باوجود تلاش‌های زیاد امسال نتوانست نشست گروه جی بیست را اوکراین زده بکند و در این بخش ناکام ماند: ″غرب نتوانست نشست امسال گروه بیست را اوکراین‌زده کند و بخش مربوط به اوکراین در بیانیه این اجلاس، تاکید بر لزوم حل تمامی مناقشات گنجانده شد. نشست این گروه در هند موفقیت آمیزبود و گروه بیست در حال اصلاح سیستم داخلی خود قرار دارد.″

از سوی دیگر، اورسلا فون درلاین، ریس کمیسیون اروپا در دیدار با نخست‌وزیر چین درحاشیه نشست گروه بیست، از مقام‌های این کشور خواست که تلاش‌های خود را برای ختم جنگ و تامین صلح در اوکراین بیشتر نمایند. وی افزود که چین نقش بسیارخوبی در پایان دادن به اختلافات در جهان داشته است: ″در مورد درگیری در اوکراین، ما امیدواریم که چین نقش مثبتی در دستیابی به صلح عادلانه و پایدار در این کشور ایفا کند. پکن نقش کلیدی درتلاش‌ها برای یافتن راه ‌حل‌هایی برای مشکلات جهانی دارد و در خصوص درگیری اوکراین نیز باید چنین باشد.

این گفته‌ها در حال بیان می‌شود که وزارت دفاع روسیه از حملات هوایی و دریایی نیروهای اوکراین به اهدافی در داخل خارک این کشور خبرداده است. این وزارت در بیانیه گفته است که نیروهای روسیه هشت هواپیما و سه کشتی نظامی اوکراینی را منهدم کرده‌اند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv