پس از حضور کشتی‌های نظامی امریکا به‌خلیچ فارس و تحرکات نظامی اخیر این کشور در سوریه، جمهوری اسلامی ایران بار دیگر مخالف خود را با موجودیت امریکا در منطقه اعلام کرد. ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران درنشست خبری هفتگی‌اش گفت که تاریخ ثابت ساخته که حضور امریکا در منطقه همواره به برهم خوردن صلح‌و‌ثبات […]

پس از حضور کشتی‌های نظامی امریکا به‌خلیچ فارس و تحرکات نظامی اخیر این کشور در سوریه، جمهوری اسلامی ایران بار دیگر مخالف خود را با موجودیت امریکا در منطقه اعلام کرد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران درنشست خبری هفتگی‌اش گفت که تاریخ ثابت ساخته که حضور امریکا در منطقه همواره به برهم خوردن صلح‌و‌ثبات انجامیده است. وی خواهان بیرون شدن نیروهای امریکایی از منطقه شد.

در این‌حال، وی به توافق اخیر امریکا و ایران اشاره کرده و افزود که این توافق در مسیر خوبی قرار دارد و در حال اجرایی شدن است. وی تاکید کرد که تهران تمام تلاش خود را برای رفع و بی‌اثر کردن تحریم‌های انجام می‌دهد. وی در حصوص برجام گفت که تهران تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا تمام طرف‌ها بگونه مسوولانه به‌توافق برگردند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران توقیف نفت ایران توسط امریکا را خلاف اصول بین‌الملل و مذاکرات میان دو کشور خواند و افزود که واشنگتن از یک طرف خواهان مذاکره است و از طرف دیگر با توقیف نفت ایران، اوضاع بدتر می‌کند. وی بر افزایش نفت ایران با وجود تحریم‌های ظالمانه تاکید کرد.

وی عضویت ایران در سازمان های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله بریکس را برای این کشور بسیار حیاتی خواند و افزود که اقتصاد ایران با عضویت در این سازمان رونق چشمیگری پیدا خواهد کرد.

این در حالی‌است که رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به‌خروج امریکا از برجام اشاره کرده و گفته است این اقدام واشنگتن منجر به این شد که ایران هم به تدریج آنرا کنار بگذارد. وی تاکید کرد، مرگ برجام اعلام نشده؛ اما هیچ طرفی هم هیچ تعهدی را در این خصوص انجام نمی‌‌دهد.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv