نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با محوریت حملات هوایی امریکا و بریتانیا بر یمن برگزار شده‌است. نمایندگان روسیه و چین از این حملات به‌شدت انتقاد کردند. معاون نماینده روسیه در این نشست تأمین آتش‌بس فوری در غزه را به ثبات اوضاع در دریای سرخ موثر خواند. در همین حال، نماینده چین نیز خواستار برقراری […]

نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با محوریت حملات هوایی امریکا و بریتانیا بر یمن برگزار شده‌است. نمایندگان روسیه و چین از این حملات به‌شدت انتقاد کردند. معاون نماینده روسیه در این نشست تأمین آتش‌بس فوری در غزه را به ثبات اوضاع در دریای سرخ موثر خواند. در همین حال، نماینده چین نیز خواستار برقراری آتش‌بس فوری در غزه شد و گفت که جامعه جهانی به‌ویژه کشور‌های منطقه باید اقدامات ملموس، موثر و مسئولانه برای جلوگیری از گسترش درگیری‌ها انجام دهند.

در ادامه حملات هوایی امریکا و بریتانیا بر مواضع حوثی‌ها در یمن، نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با محوریت حملات هوایی امریکا و بریتانیا بر یمن برگزار شده‌است. دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده روسیه در جلسه شورای امنیت سازمان ملل تأکید کرد که برقراری آتش‌بس فوری در غزه به ثبات اوضاع در دریای سرخ کمک خواهد کرد. معاون نماینده روسیه در سازمان ملل می‌گوید که ریشه مشکلات غرب آسیا را عملیات نظامی وحشیانه رژیم اسرائیل  در نوار غزه است: «این موضوع موجب واکنش زنجیره‌ای در این منطقه از جمله واکنش جنبش انصارالله یمن شده‌است. تجاوز امریکا و انگلیس در حمله به کشور مستقل یمن، نقض قوانین بین‌المللی است. برقراری آتش‌بس فوری در نوار غزه به برقراری ثبات و آرامش در دریای سرخ کمک خواهد کرد».

ژانگ جون، نماینده چین در سازمان ملل نیز خواستار برقراری آتش‌بس فوری در غزه شد و گفت که جامعه بین‌الملل به‌ویژه کشور‌های منطقه باید اقدامات ملموس، موثر و مسئولانه برای جلوگیری از گسترش درگیری‌ها انجام دهند: «این حملات، خطرات امنیتی در این منطقه را تشدید کرده‌است. هیچ کشوری نباید قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت را تحریف یا از آن‌ها برای ایجاد تنش‌های جدید در دریای سرخ، سوءاستفاده کند».

درحالی حملات هوایی امریکا بر مواضع حوثی‌ها یمن شدت گرفته‌است که ارتش یمن می‌گوید تازمانی ‌که حملات هوایی رژیم اسرائیل  بر نوار غزه متوقف نشود، کشتی‌های امریکا در دریای سرخ هدف خواهد بود.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv