رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشنهاد مذاکرات صلح و یک آتش‌بس را در اوکراین رد کرد و به‌ جایش از کشورهای عضو اتحادیه خواست تا هر کاری از دست‌شان برمی‌آید برای کی‌یف انجام دهند تا اوکراین در جنگ شکست نخورد. به گزارش ایسنا، جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین به سران کشورهای عضو […]

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشنهاد مذاکرات صلح و یک آتش‌بس را در اوکراین رد کرد و به‌ جایش از کشورهای عضو اتحادیه خواست تا هر کاری از دست‌شان برمی‌آید برای کی‌یف انجام دهند تا اوکراین در جنگ شکست نخورد.

به گزارش ایسنا، جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین به سران کشورهای عضو تأکید کرد تا هرگونه «وسوسه سازش با روسیه» را رد کنند و گفت: «این ایده در سال ۲۰۲۲ نادرست بود و هنوز هم نادرست است. ما نباید به آن‌ها اجازه دهیم تا سیاست‌گذاری ما را در قبال اوکراین شکل دهند».

وی خاطرنشان کرد: «به جای جست‌وجو برای سازش، ما باید مسائلی را که از ۲۰۲۲ یاد گرفته‌ایم، به یاد داشته باشیم و تلاش‌های‌مان را دو چندان کنیم».

بورل با بیان این‌که اتحادیه اروپا باید الگوی حمایت از اوکراین را تا زمانی که لازم است به تعهد به انجام هر کاری که برای پیروزی اوکراین لازم است، تغییر دهد، خواستار ارائه موشک‌های دوربرد و سایر سیستم‌های تسلیحاتی پیشرفته از جمله سامانه‌های دفاع هوایی بیشتر به اوکراین شد.

وی نوشت:‌ «اگر یک تغییر شگرف در صنعت دفاعی اروپا اتفاق بیفتد، درخواست‌های اوکراین برای تسلیحات و مهمات را می‌توان ترتیب اثر داد».

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv